Школярі у Луцьку написали радіодиктант національної єдності
У п’ятницю, 27 жовтня об 11:00 у Луцьку відбувся радіодиктант національної єдності до Дня української писемності та мови.
Починаючи з 2000 року, радіодиктант національної єдності всі охочі писали 9 листопада, у День української писемності та мови. Для свята обрали день, коли церква вшановувала пам’ять Нестора Літописця.
Однак, після того як Православна церква України та Українська греко-католицька церква у 2023 році перейшли на новий календар, постала необхідність зміни дат.
Тож відтепер вшанування пам’яті Нестора Літописця, відзначення Дня української писемності та мови, а також написання радіодиктанту національної єдності відбуватиметься в нову дату – 27 жовтня.
Назва радіодиктанту 2023 року – «Дороги України». Авторкою радіодиктанту національної єдності стала українська поетеса та перекладачка – Катерина Калитко.
Читав текст радіодиктанту актор, виконавець ролі Івана Довбуша у фільмі «Довбуш» – Олексій Гнатковський.
До методичної роботи над радіодиктантом традиційно долучилася мовознавиця, докторка філологічних наук – Лариса Масенко.
«Для мене це був перший досвід написання радіодиктанту і я, як звичайна людина дуже хвилювалася, однак це дійсно було цікаво та захоплююче, насамперед мотивуюче, оскільки стільки людей зібралося для спільної цілі», – ділиться враженнями учениця 11 класу Луцького ліцею №4 імені Модеста Левицького Вікторія Мосійчук.
«Мені сподобалася, хоч я і не по своїй волі це писав. Впринципі було не важко, взагалі я би і наступного року писав цей радіодиктант та перевіряв свої знання української мови», – розповідає учень 11 класу Станіслав Ольховик.
«Для мене цей диктант було писати справді важко, оскільки пишу його вперше», – каже Катерина Леуха.
Заступниця директора Луцького ліцей №4 імені Модеста Левицького Наталія Валентинівна розповіла виданню ВСН, що диктант пише не вперше, тогоріч зробила тільки одну помилку.
«Цьогоріч текст був доволі цікавий, хоч і складний. Були два слова, значення яких я не знаю. Коли я вперше писала радіодиктант, а це було 13 років тому, я була тоді дуже впевнена в собі, однак пізніше виявилося, що я зробила три помилки. Взагалі ідея цього диктанту мені дуже подобається, оскільки рідну мову потрібно знати і тішить те, що тепер держслужбовцям потрібно здавати іспит з української мови. Мова – це не тільки єднання України, але й наш душа, дух та серце», – розповідає заступниця директора.
Читайте також:
• У кількох областях учні не підуть на осінні канікули: яка ситуація на Волині
• Ремонт скоро зможуть розпочати: у Луцьку виділили кошти на 13 школу
• «Не йти до школи - це найгірше покарання для дітей», - лучанка про освіту в Канаді