Реабілітація по 5 разів на рік: як з ДЦП живе маленька дівчинка з Волині

Маленькій Єві з села Котів Луцького району незабаром виповниться 5 років. Єва – постійна пацієнтка «Феніксу» вже понад три роки. Мама з донькою приїздять на реабілітацію 5 разів на рік.
Про це розповідають у Волинському обласному медоб'єднанні захисту материнства і дитинства.
Її мама Катерина Савостьянова розповідає:
«Коли Єві було трохи більше року, ми дізналися про її діагноз: ДЦП. Ми потрапили у «Фенікс». Дуже довго не вдавалося поставити її на ніжки, але в 3 роки Єва у «Феніксі» пішла. На жаль, згодом ситуація почала погіршуватися: доня почала ставати на пальчики і довелося робити операцію, бо викривлювалася ніжка. Єву прооперували в лютому 2024 року.
Після операції ми знову приїхали у «Фенікс», де Єва вдруге пройшла той же шлях: навчилася сідати, вставати, ходити. Завдяки спеціалісткам Світлані Мурашко та Інні Пенькалі зараз донька повноцінно рухається. Дякуємо усьому персоналу «Феніксу», який щоденно докладає великих зусиль для того, щоб дітки були здоровими!»


Фізична терапевтка Єви Світлана Мурашко наголошує: великою мірою успішна реабілітація дитини залежить від батьків і від їхньої готовності включитися в процес.
«З Євою ми дуже наполегливо працювали, поки не домоглися результату: сідати, самостійно вставати, ходити. Спочатку Єва ходила від опори до опори. Лише згодом навчилася зупинитися, постояти і знову зробити крок. Це теж було для неї непросто. Всі ми, вся команда «Феніксу» дуже пишається чудовим результатом Єви!
Запорука успіху – це командна робота багатьох професіоналів, а також наполеглива праця дитини та батьків. Ми завжди наголошуємо: курс реабілітації – не панацея, важливо працювати вдома! Ми даємо настанови батькам після курсу і пояснюємо: тут ми формуємо навики, а вдома необхідно їх закріпити, працюючи з дитиною щодня. Коли навик відпрацьований, ми переходимо до формування наступного. Якщо нічого не робити вдома, то дитина все забуде. Реабілітація – це безперервна робота».


Читайте також:
- Подружжя, яке понад 20 років не втомлюється допомагати людям: історія кохання медиків з Волині
- 45 років у професії: хірург з Волині лікує обличчя військовим і цивільним
- «Купиш пластинку, бо на більше не хватає»: як у Луцьку змінилися ціни на ліки