Рідні загиблих воїнів з Волині побували на Всеукраїнській прощі
![Рідні загиблих воїнів з Волині побували на Всеукраїнській прощі](https://vsn.ua/storage/news/vXJgImEfosXfBmCluBRMWvnorIDD7YfOtaBCsoOi.png)
38 родин полеглих волинських воїнів взяли участь у Всеукраїнській прощі родин Героїв, загиблих у російсько-українській війні.
Про це повідомили у пресслужбі Волинської ОВА.
Щороку у село Лішня Кременецького району Тернопільської області, до єдиної в Україні каплиці-пантеону Героїв з’їжджаються тисячі родин загиблих захисників і захисниць з різних регіонів України, аби молитвою вшанувати пам'ять своїх рідних. У руках батьків, дружин та дітей – фото тих, чиї життя забрала війна.
![Рідні загиблих воїнів з Волині побували на Всеукраїнській прощі](https://vsn.ua/storage/image-icons/gv1SmbdN0xyVcjlvbXueO0KQ6i5JIIqmYC5MEXdn.jpg)
Цьогоріч Божественну літургію очолив Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Митрополит Епіфаній. Після літургії відбулася панахида за загиблими Героями російсько-української війни.
«Проведення щорічної Всеукраїнської прощі для родин загиблих українських військовослужбовців має велике духовне та суспільне значення, – зазначає директорка департаменту соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації Оксана Гобод. – Це не лише вшанування пам’яті полеглих Героїв, але й можливість для їхніх родин зібратися разом, отримати підтримку та розділити свій біль з іншими».
Поїздка волинських родин відбулася коштом обласного бюджету, в рамках Регіональної програми підтримки осіб, які брали участь у захисті Батьківщини та членів їхніх сімей на 2024-2028 роки.
Довідково: у 2014 році в селі Лішня, біля джерела святої Анни, збудували каплицю у пам՚ять про полеглих Героїв АТО. Після початку повномасштабного вторгнення її розбудували, звівши храм-пантеон, де розміщені плити з іменами загиблих українських воїнів з 2014 року. Храм-пантеон став символом єдності українського народу у вшануванні пам’яті захисників країни.
![Рідні загиблих воїнів з Волині побували на Всеукраїнській прощі](https://vsn.ua/storage/image-icons/ATGWBylxxCpxSMErX0aL23JPG07gxLFYESAHBdyt.jpg)
![Рідні загиблих воїнів з Волині побували на Всеукраїнській прощі](https://vsn.ua/storage/image-icons/Yyg1fTvQXmFiLkO6l9K6A8Bx96cBOTK9pfJonUk4.jpg)
![Рідні загиблих воїнів з Волині побували на Всеукраїнській прощі](https://vsn.ua/storage/image-icons/gmMoPfQj0ReUooDQyolFu4kRzT9vHaEked7tuS1k.jpg)
Читайте також:
- За воїна з Волині молилися, як за мертвого, а він виявився живий
- Моляться і вдень, і вночі: у селі під Луцьком відродили древню християнську традицію