Російське вторгнення: як працюють волинські рятувальники, та яку інформацію сьогодні потрібно знати кожному
ВСН поцікавилася у речника обласного управління ДСНС Волині Володимира Нестерова, як наразі працюють рятувальники в області, та які поради можуть допомогти врятувати життя.
"На Волині, як і в решті областей, ми працюємо у посиленому режимі. Виїжджаємо на всі виклики. Наразі збільшено кількість чергових караулів, які несуть службу цілодобово, і готові до виїзду у будь-який час. Навіть під час відпочинку вони знаходяться в оперативному резерві", - розповів Володимир Нестеров.
Для громадян сьогодні також важливо ознайомитися з інформацією, як діяти при обстрілах, завалах будівель, чи зникнення українських ефірів. Але, за словами речника рятувальників, таку інформацію потрібно фільтрувати.
"Користуйтеся, за можливості, офіційними джерелами у мережі: ДСНС України, регіону, чи органів влади. Не лінуйтеся, знайдіть інформацію, яка вас може заспокоїти. А при потребі не нехтуйте допомогою психологів", - каже Нестеров.
Також на Волині медики ДСНС систематично проводять навчання з надання першої долікарської допомоги для установ та організацій. Для цивільного населення такі заняття проходять від Луцької міськради щодня у приміщенні підприємства "Спорт для всіх" (м. Луцьк, вул. Будівельників, 11, біля стадіону ВНУ), а також безліч схожих заходів організовують волонтери.
Володимир Нестером зазначає, що їхні закордонні колеги також не лишаються осторонь, і наразі деякі структури з Німеччини надають певні засоби захисту для волинських рятувальників. Також волонтери допомагали з пальним.
"Наразі крайніх потреб у нас немає, але, якщо у когось є можливість, спрямуйте допомогу на Збройні Сили України, або ж тероборону. Їм зараз потрібніше", - каже речник.
Крім того, у місті Устилуг Володимир-Волинського району, поблизу пункту пропуску на українсько-польському кордоні рятувальники розгорнули намет для обігріву громадян, які вимушено залишили свої домівки через війну. У наметі громадяни можуть тимчасовий отримати прихисток від холоду та відпочити, спожити їжу, гарячий чай.
Також волинські рятувальники планомірно проводять роботи по виявленню та знешкодженню вибухонебезпечних предметів (ВНП) часів Другої світової війни, про що повідомляють населення того чи іншого району.
"За тиждень ми ліквідували 15 таких предметів. Адже люди виявляють ВНП, а ми забираємо уже їх на утилізацію. Про це ми почали повідомляти на нашій сторінці, аби мешканці навколишніх громад розуміли, що це планова робота, яка не пов'язана з бойовими діями. Ми це робили й раніше, просто не інформували громадян. Для утилізації ВНП є відповідні місця, які визначені органами влади у віддалених місцях області", - розповів Нестеров.
Надаємо розроблені рятувальниками поради, при завалі будинку, обстрілах, у разі зникнення україномовного ефіру, та інші.