Російський олігарх хоче отримати українське громадянство

Російський олігарх хоче отримати українське громадянство

Російський олігарх Михайло Фрідман веде перегооври щодо отримання українського громадянства.

Про це розповів голова Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков, інформує Цензор.НЕТ.

«Наскільки мені відомо,  Фрідман консультується з українською владою стосовно того, щоб отримати українське громадянство та перереєструвати основні активи до України. Такий сценарій можливий і для інших великих російських бізнесменів українського походження, наприклад, це Віктор Вексельберг, який народився у Дрогобичі», – сказав Новіков.

Він висловив думку, що надання громадянства російським олігархам буде вигідно Україні, оскільки вони сплачуватимуть тут податки.

«Фінансувати знищення режиму Путіна коштом російських олігархів – мабуть, це найкраще, що може зробити Україна за таких обставин», – зазначив голова НАЗК.

Водночас Новіков розповів про розробку в Офісі президента механізму, який дозволить російським олігархам домогтися скасування санкцій щодо себе.

«Група Єрмака – Макфола найближчим часом напрацює рамки подальших дій підсанкційних осіб і можливу процедуру виходу з-під санкцій, у тому числі шляхом передачі коштів чи активів у «фонд покаяння». Поки триває обговорення цієї ідеї. Остаточне рішення прийматиме президент України«, – зазначив Новіков.

Нагадаємо, раніше Офіс генпрокурора оголосив про арешт на активи кіпрських компаній Фрідмана в Україні на загальну суму понад 12,4 млрд грн.

 

Можливо зацікавить