Що буде із переселенцями, які мешкають у гуртожитках луцьких вишів
За час повномасштабної війни Волинь стала прихистком для чималої кількості переселенців. Частина з них була розселена по гуртожитках області, але за тиждень розпочнеться новий навчальний рік. Зважаючи на це, постає запитання: чи зможуть студенти повернутися до кімнат спільного місця проживання і що буде із переселенцями, які мешкали там.
Видання ВСН дізнавалося, чи лишаються вимушено-евакуйоні українці жити у гуртожитках Волині, зокрема яка ситуація із переселенням внутрішньо переміщених осіб із приміщень для спільного проживання луцьких вишів.
Директорка управління освіти і науки Волинської ОВА Людмила Плахотна повідомляє, що зараз відбувається пошук житла для переселенців. В управлінні намагаються зробити це якнайшвидше, в переважній більшості - до 1 вересня, проте в деяких місцях переселення може тривати і протягом вересня.
Плахотна додає, що не всі заклади готові нині розпочати навчання офлайн відразу, бо триває облаштування укриттів.
«Ми нікого не виселяємо, а переселяємо. Намагаємося знайти достойні умови: школи, які не відкриваються зараз або вже закриті по територіальних громадах; ФАПи, гуртожитки в закладах освіти, які вже не використовуються», - коментує директорка управління освіти і науки Волинської ОВА.
Надія Ковальчук, проректор із науково-педагогічної роботи та партнерства Луцького національного технічного університету розповідає, що зараз це ще відкрите питання: надходив лист з управління освіти і науки про переселення вимушено-евакуйованих українців і виникають можливості зміни їхнього місця проживання.
Повідомляється, що навчання в ЛНТУ розпочнеться з 15 вересня для першокурсників. Освітній процес буде в більшій мірі офлайн із використанням елементами змішаного типу.
«Переселенці живуть в гуртожитку №2, що на вулиці Відродження, 22. Це 131 особа: 99 осіб - це викладачі і студенти Донецького національного технічного університету, який перемістився з Покровська до Луцька; інші 32 не мають відношення до нього.
Нині донецький виш розміщується в корпусі на вулиці Софії Ковалевської, 29. Відповідно, 32 внутрішньо переміщеним особам пропонуються інші місця проживання. Зрозуміло, що вони хочуть переїхати не до гірших умов, ніж були тут, тому лишаються поки що у нас», - повідомляє проректорка ЛНТУ.
До слова, другий гуртожиток підготовлюється для проживання студентів. Надія Ковальчук додає, що цих місць не вистачає, але вони розуміють ситуацію, що наразі склалася.
«Є затвердження начальника обласної військової адміністрації від 4 серпня 2022 року про визначення плану переселення внутрішньо переміщених осіб із закладів освіти до альтернативних місць проживання. Тобто переселенцям надано місця проживання, їх ніхто не виганяє.
Ми працюємо в тому напрямку, щоб забезпечити житлом: дехто погоджується, дехто підшуковує собі власні місця проживання», - коментує директорка студмістечка ВНУ імені Лесі Українки Світлана Шевчук.
Вона розповідає, що зараз відбуватиметься перепоселення студентів 2, 3, 4 і 6 курсів, які виходять на навчання очно з 1 вересня, поселення першокурсників відбуватиметься пізніше.
Фото - ілюстративне