Що робити з новорічною ялинкою після свят
Новорічні свята закінчилися і настав час подумати, що робити з ялинкою.
ТСН.ua зібрав добірку порад для різних варіантів святкових дерев.
Найпростіше тим, хто ставить на свята штучну новорічну ялинку. Її просто потрібно розібрати, скласти і сховати до того місця, де вона лежить, до наступного року. Але що робити з ялинкою тим, хто полюбляє запах хвої і ставить живі дерева?
Останні роки досить популярною є традиція купувати невеликі ялинки в горщиках (з корінням). Їх можна висадити в ґрунт, однак зачекайте, поки земля розмерзне. Не забувайте перевіряти, чи ялинці вистачає місця в горщику. Якщо коріння вже сильно розрослося, варто тимчасово пересадити деревце до більшого вазона. Не варто надто часто поливати ялинку — вона «спить» взимку і не так сильно потребує води, як в інші місяці року.
Якщо ваші новорічні свята прикрашала велика жива ялинка — просто викидати її до сміттєвого контейнера чи залишати поряд із ним на дорозі не можна.
Якщо дерево було утилізоване неправильно, воно потрапить на звалище, де не матиме можливості розкладатися природнім шляхом. Через це новорічна красуня не перетвориться на добриво, а просто буде гнити з іншим сміттям, виділяючи шкідливий для організму метан.
Ялинку потрібно віддати на утилізацію до спеціальних приймальних пунктів, що працюють в кожному районі міста. Привезене дерево подрібнюють на щепу — це невеликі скалочки, якими потім підсипають під молоді насадження. Зазвичай ялинки приймають на улилізацію до середини лютого. Також їхню хвою використовують як поживу тваринам. Наприклад, це чудове джерело вітаміну С та інших поживних речовин для верблюдів, корів, бізонів, кіз.
Якщо у вас є заміський будинок чи дача з піччю або каміном, можете зібрати новорічні ялинки у друзів та знайомих, щоб запастися дровами. Також ялиновою тирсою часто підсипають ґрунт під деревами та квітами в садку, підживлюючи так землю.
А ще з хвої новорічної красуні можна приготувати запашне мило або навіть провести сеанс ароматерапії в себе вдома.
А якщо ялинка чи сосна, яка прикрашала вашу оселю, все ще зберігає свій аромат, можете розкласти голочки до невеликих мішечків чи до ємностей із водою і розставити по всій квартирі. Так запах хвої залишиться в оселі надовго, навіть якщо ви утилізуєте саме дерево.
Читати також:
- На Волині впродовж різдвяних і новорічних свят лісівники реалізували майже 38 тисяч ялинок і сосен із запланованих 50 тисяч хвойних дерев.
- Українські міста скоротили витрати на організацію різдвяних і новорічних свят та встановлення ялинок у сотні разів.
- Довкола ялинкового тріо у Луцьку, яке прикрасили на вихідних, розвинулася суперечка. Для когось вона схожа на шароварний несмак, комусь новорічне дерево нагадує похоронний вінок, а дехто не вбачає у цьому проблеми, оскільки цьогоріч ялинка не так важлива, а тим більше, що прикраси виготовляли діти.