Що саме садять у квітні 2024 року: перелік овочів, квітів, дерев і злаків та врожайні дні цього місяця
Квітень – традиційно місяць дачно-польових робіт. Городників цікавить, що краще садити на розсаду та які культури ліпше висаджувати у квітні.
Що можна сіяти у відкритий ґрунт у квітні - пише Уніан.
Які овочі можна садити в квітні
У квітні у відкритий ґрунт можна садити культури, які добре ростуть у непрогрітій землі і благополучно переживуть нічні заморозки:
- цибулю;
- часник;
- зелень;
- ріпу;
- редис;
- моркву;
- селеру;
- горох;
- бобові;
- квасолю;
- гарбуз.
Також у теплицю можна посіяти культури, які ще бояться квітневих заморозків:
- помідори;
- огірки;
- баклажани;
- перець;
- кабачки;
- патисони.
Наприкінці квітня на городі можна починати висаджувати картоплю і буряк, якщо погода видалася спекотною. В іншому разі варто почекати до травня.
Що стосується злакових культур, то в квітні можна висаджувати тільки дві: соняшник і кукурудзу, і лише за умови, що ґрунт прогрівся до температури мінімум 10°.
Які дерева і квіти можна садити в квітні
У квітні ґрунт уже достатньо прогрівається для посадки дерев. Однак не всі саджанці витримують квітневі заморозки. Які дерева садити у квітні - залежить від погодних умов. Протягом усього місяця можна посадити бузок, горобину, калину, черемху. Плодові саджанці висаджують після настання стійкого тепла.
Грунт, в який ви будете висаджувати рослини, повинен бути прогрітий до 10-12°С. Саджанці чагарників поглиблюють в землю на 20-30 см, дерев – 40-60 см.
Якщо ви хочете посадити ще й квіти, то вибирайте культури, яким не потрібні високі температури, це можуть бути:
- айстра;
- маргаритка;
- волошка;
- календула;
- амарант;
- жоржина;
- декоративна капуста.
Багато з цих рослин можна висадити у відкритий ґрунт, а решту посіяти в розсаду, щоб потім насолоджуватися своїм маленьким садом.
Місячний посівний календар на квітень 2024 Україна
Щоб посіви дали хороший урожай, а догляд за рослинами був ефективним, враховуйте місячний посівний календар на квітень 2024 року, - пише Уніан.
1-4 квітня - прекрасні дні для посіву культур з в'юнкими стеблами, наприклад, хмелю, плющу, квасолі, гороху, клематису і троянди. На ділянці можна посадити будь-які види капусти, буряки, моркву, цибулю, редиску, зелень, полуницю. У саду рекомендується зайнятися обрізанням сухих гілок та боротьбою зі шкідниками. Невдалі дні для посадки ягідних кущів та пересадки квітів, а також рясних поливів.
5-6 квітня - дуже хороші дні для посадки коренеплодів - пастернаку, буряків, картоплі, моркви, редьки, пастернаку та ін. Проте не варто садити культури, які плодоносять над землею. На підвіконні - хороші дні для посіву зелені та прянощів. На клумбі можна прищипувати і живці квіти, підстригати рослини і посадити зелену огорожу.
7-9 квітня - дні молодика. Посівний календар не рекомендує працювати з рослинами. Можна полоти бур'яни і перекопувати ґрунт, заготовлювати субстрат.
10-14 квітня - дуже врожайні дні. Місячний посівний календар радить садити та пересаджувати будь-які рослини. Особливо добре приживуться зелень, прянощі, однорічні квіти та чагарники з шипами (малина, троянди, шипшина). Вдало пройде боротьба з бур'янами та шкідниками, побілка дерев, обрізка крони. Можна збирати цибулини та насіння для майбутніх посадок, а також зрізати квіти для букета (вони надовго збережуть свіжість). Не рекомендується застосовувати отрутохімікати.
15-17 квітня - не дуже врожайні дні. Садити можна горох, полуницю, конвалії, виноград та троянди. Інші культури можуть не прижитися. Хороші дні для мульчування, прополювання, підживлення рослин, живцювання, пересадки розсади у відкритий ґрунт. Можна перекопувати та удобрювати ґрунт під майбутні посіви. Невдалі дні для боротьби зі слимаками та гризунами.
18-20 квітня - хороший урожай дадуть посаджені цього дня рослини, які плодоносять над землею, а також зелень та прянощі. Проте дні невдалі посадки коренеплодів. Можна полоти бур'яни, стригти газон, заготовляти живці та білити дерева. Якщо обрізати коріння та гілки рослин, то рани швидко загояться. Підживлення та добрива принесуть подвійну користь.
21-22 квітня - вдалі дні, щоб посіяти зернові культури, такі як пшеницю, амарант, кукурудзу, соняшник, овес, льон. На клумбі - посадка багаторічних квітів та вічнозелених рослин, на підвіконні - посадка та пересадка кактусів, пальм, орхідей. Місячний посівний календар на квітень радить пересадити розсаду на ділянку у ці дні – вона добре приживеться.
23-25 квітня - дні повного місяця. Місячний посівний календар не рекомендує працювати з рослинами. Можна косити траву, полоти бур'яни, обрізати і прищипувати рослини, готувати ділянку до посівів і мульчувати грядки.
26-30 квітня - прекрасні дні для посадки ірисів, хризантем, айстр, крокусів, гладіолусів, а також плодових дерев. На городі дадуть гарний урожай посаджені цього дня кабачки, баклажани, гарбуз, полуниця. Можна пересаджувати у відкритий ґрунт розсаду. Не варто обрізати рослини і пошкоджувати коріння - рани довго гоїтимуться.
Читайте також:
- Що садити і які врожайні дні у квітні 2024 року
- Що посадити у квітні: опублікували місячний посівний календар
- Коли на Волині садити картоплю, щоб був хороший урожай