Шкарпетки з кликунами, свічки з таємним написом: які сувеніри можна привезти з Луцька на згадку. Ціни
Вибір сувенірів на згадку про Луцьк для себе чи на подарунок знайомим - чималий. У Центрі туристичної інформації та послуг кажуть, що все залежить від уподобань людини, бо є вже уставлені фаворити, як-от чашки, так і новинки: піни із замком Любарта чи шкарпетки з кликунами.
Видання ВСН пропонує список сувенірів, які можна придбати для себе чи на подарунок, у Центрі туристичної інформації.
Чашки
Менеджерка центру Владислава розповідає, що тут нині представлено п`ять типів дизайну чашок. Наприклад, одна із них має ліногравюру Миколи Шамрила, стилізовану під 17-те століття. Водночас є чашки, створені до Дня міста, і такі, на яких зображено панораму Луцька. Ціни варіюються від 150 до 170 гривень.
Свічки
Одна із новинок у центрі - свічки «Луцьк – приємне відкриття». Представлені у п’яти запахах: грейпфрут, сандал, кориця, бергамот і хвоя. Під час горіння з’являється таємний напис.
Луцька абетка у перекладі
На кожну літеру в абетці підібраний відповідний факт про місто. Вона є трьома мовами: англійською, українською і польською.
Сувенірка з Валентою
Вироби створені у межах спільного із міською радою проєкту «RE. Valenta». Чашки, блокнот, листівки і календарики, які, до речі, зверстані луцьким шрифтом, пов’язані із Олександром Валентою, волинським художником. На продукції зображений його цикл картин «Пори року». Таким чином, за словами мнеджерки центру Владислави, згадують художника і просувають проєкт «Імена Луцька».
Сопілка з Лесиного ясена
Після того, як дерево, під яким Леся Українка написала свій перший вірш «Надія», впало, майстер Дмитро Березюк зробив із нього сопілки.
Працівниця центру зауважує, що почути її звучання можна буде на вечорі різдвяної сопілки, що 18 грудня о 16:00 відбудеться у Центрі туристичної інформації та послуг. Вхід на подію - 100 гривень.
Під час нашої розмови до центру завітала відвідувачка, що шукала подарунок, пов’язаний із Україною, зокрема з Луцьком, своїй знайомій іноземці – польці з українським корінням, яку вона хотіла здивувати.
«У нас переважко все з Луцьком, з Україною буде патріотична футболочка, пін. Щоб здивувати можете обрати новорічну прикрасу, шкарпеточки з кликуном чи замком, сопілка з Лесиного ясена», - рекомендує Владислава клієнтці.
Нещодавно в наявності з’явилися листівки з луцькими дверима і маленькі календарики. «Ходовими» лишаються магніти і наклейки, про які в центрі кажуть, що їх купують як і для дітей, так і для того, аби самим клеїти на ноутбуки.
Наповнення товаром формують і запити самих покупців. Таким чином у Центрі туристичної інформації та послуг з’явилися піни і стяги:
«Якось люди шукали значки, які потім з’явилися у продажі у вигляді вежі замку Любарта, прапора України та нашого фірмового логотипу. Вони розійшлися дуже швидко, і ось у центрі вже друга партія. Були запити на прапори - ми теж їх додали. У нас зараз у наявності маленькі прапори України і великий стяг Волинської області», - додає Владислава.
Щодо цін, то найвищу має мають сопілки - 500 гривень. Кавові набори вартують 250 гривень, шкарпетки - 80 гривень, картини від 250 до 140 гривень, магніти до 50 гривень, а пазли 350 гривень. Налейки коштують 20, піни - 80, листівки - 20, блокноти - від 60 до 160.
Текст і фото - Ольга Юсковець