«Шукаю дружину, віддам сестру»: в Україні фіктивні шлюби для відстрочки від мобілізації набирають обертів
Після кількох публікацій у ЗМІ про ймовірне посилення мобілізації, в Україні з’явились так звані «свахи», які пропонують для військовозобов’язаних знайомство та фіктивне одруження з жінками, які мають інвалідність.
Згідно законодавства, шлюб з жінкою, яка має інвалідність, дає чоловікам право виїхати за кордон в якості супроводжуючого, пише ТСН.
Цією обставиною вже більше року користуються жінки, які мають інвалідність, пропонуючи свою руку за грошову винагороду. Тепер, як виявилось, фіктивні шлюби стають міні-індустрією - в профільних інтернет-спільнотах з’явились об’яви, автори яких вказують, що в них «є декілька жінок» для укладання фіктивних шлюбів.
Як свідчить статистика однієї з таких інтернет-спільнот, зараз ця група в соцмережі налічує вже 2,5 тисяч учасників.
Як виявилось, в цих спільнотах учасниками тепер є не тільки жінки, які мають інвалідність, а й матері-одиначки. Вони також пропонують свої послуги.
Свої послуги, які межують з нелегальністю, жінки оцінюють від 3 тис. доларів до 6500 доларів.
Серед об’яв є і такі, автори яких пропонують в якості винагороди…своїх родичів. Так один з учасників спільноти написав, що шукає бажаючого, з яким готовий обмінятися сестрою. В якості винагороди для себе просить жінку з інвалідністю.
Адвокат Андрій Межирицький так прокоментував інтернет-пропозиції фіктивних шлюбів:
«Фіктивність шлюбу встановлюється однозначно тільки судовим рішенням. На моє переконання, встановити його можна в разі добровільного зізнання однією стороною або обома. Якщо обидві сторони будуть стверджувати, що цей шлюб є реальним, не дивлячись ні на які супутні обставини - все це не доводить фіктивність шлюбу. Це достатньо складна категорія для доказування. Але якщо хтось із учасників заявить про фіктивність, то його можна визнати фіктивним».
При цьому юрист звертає увагу обох сторін, що укладання шлюбу тягне за собою всі реальні обов’язки та надає права по розпоряджанню спільним майном.
На питання про те, чи буде процвітати бізнес на фіктивних шлюбах, Андрій Межирицький відповідає однозначно: «На жаль, буде, не дивлячись на те, що з цим борються».
Читайте також:
- Загальна мобілізація в Україні: чи можуть обмежено придатного відправити в бойову бригаду
- Волинянин отримав тюремний строк за ухилення від мобілізації
- Опублікували новий антирейтинг областей за кількістю ухилянтів: яке місце посідає Волинь
- Мобілізація 2023: чи можуть чоловіків мобілізувати до 25 років, якщо вони не служили