Скандал у Луцьку: прокуратура вимагає у забудовника повернути квартири, обіцяні військовим

У Луцьку військова прокуратура вимагає повернути 40% квартир у житловому комплексі, збудованому на землі Міноборони - обіцяли житло для військових, а отримали лише 10% і масу порушень.
Про це йдеться у сюжеті ТРК «Аверс».
Квартири на вулиці Даньшина будували на замовлення Міністерства оборони. Домовилися із забудовником, що 10% квартир буде для військовослужбовців. Будинок уже давно заселений, а тепер прокурори схаменулися. Вважають, що для держави, тобто для військових, мало б бути 50% квартир.
Будинок звели у Луцьку кілька років тому, але ще у 2007 цю земельну ділянку на вулиці Даньшина надали у постійне користування Міністерству оборони – мовляв, будуйте житло для військових. Як чуємо, згодом у 2018 році Західне управління капітального будівництва Міноборони й будівельна фірма уклали інвестиційний договір. І от тепер прокурори почали судитися з забудовником. Мовляв, 10% для військових – то неначе пошити державу в дурні.
Кажуть, що укладений інвестиційний договір має ознаки договору про спільну діяльність, а це вже розподіл квартир порівну.
«Арбітабуд безпідставно набуло у власність майно у вигляді 40% загальної площі квартир, які з урахуванням положень чинного на момент укладення договору законодавства повинна була отримати держава для заселення військовослужбовцями Збройних сил України. Таким чином, ТОВ Арбітабуд зобов'язана повернути на користь держави в особі Міністерства оборони України безпідставно набути майно у вигляді 40% загальної площі квартир», - зазначає прокурор Валентин Солод.
От тільки квартири в будинку вже попродавали людям. Ті добросовісно їх купили й тепер немов у заручниках такої ситуації:
«Дружина має тут квартиру, вона її придбала - просто коробку, зробила ремонт, далі все сама. Знаю, що багато людей, напевно, так само й робили. Про військових тут не чув», - каже чоловік.
Прокурори кажуть: у подібних випадках, якщо неможливо повернути квартирами, то потрібно відшкодувати їхню вартість.
Зауважують, що на ділі забудовник звів більше поверхів, ніж планували.
«Збудовано усупереч проектно-кошторисної документації, яка погоджена експертним звітом – не дев'ять поверхів, а десять. В акти розподілу було включено лише 108 квартир. Фактично відповідач у відзиву до повної заяви надав докази про те, що фактично збудовано 120 квартир. Тобто 12 квартир не включено навіть за умови цього спірного договору 10% – вони вже саме по собі цей факт уже є підстави для визнання недійсних таких актів розподілу», – додає прокурор.
Представник будівельної фірми переконує, що укладений договір цілком законний. Мовляв, управління капітального будівництва Міноборони шукало саме інвестора, а те що добудували ще один поверх – то із нього готові передати державі 10%.
Що цікаво – багатоквартирний будинок збудували ж не за один день. Тобто досі Міноборони, правоохоронців усе влаштовувало.
«Я хочу звернути увагу, зокрема і суду, на те, що 7 років пройшло з моменту укладення договору. Тобто 7 років державні органи в особі Міністерства оборони, наглядові органи – вони знали про існування цього будівництва. Ніяких проблем ні в кого не було. Тобто всі виконували ті умови договору і по великому рахунку жодних претензій один до одного не мали», - зазначає представник будівельної компанії Денис Деркач.
Прокурор зауважує, що держава, окрім того, що надала забудовнику земельну ділянку, ще й вкладала бюджетні гроші на проєктно-технічну документацію – 700 тисяч грн. Представник забудовника каже, що гроші ці державі повернули, і тепер, мовляв, забудовник нічого державі не винен.
«Фактично витрати держави на будівництво цього будинку складають 0 грн. Нуль. Нема жодного доказу, який свідчить про інше. Але отриманий прибуток держави, тобто УКБ, яке є якби структурним підрозділом Міністерства оборони, складає біля 7,5 млн грн. Відповідний прибуток отримує і мій довіритель. І це якраз відповідає тим умовам, які передбачені для інвестиційного договору», - додав Денис Деркач.
Але чи погоджували такий договір із Міністерством оборони, чи просто управління капітального будівництва Міноборони діяло на власний розсуд – схоже, про це так ніхто вже й не дізнається. Забудовник витребовував документи, котрі передували будівництву до 2018 року. Втім, як чуємо, Головне управління військової юстиції Міноборони дало відповідь: знищили документи за 10 років – нібито щоб не потрапили в руки росіянам.
«Тобто всі документи, які передували, всі погодження, всі речі, які стосувалися відповідного будівництва – вони були просто знищені в зв'язку з російською загрозою», - каже Денис Деркач.
Представник забудовника каже: готові передати, писали лист у Міністерство, вже навіть були акти розподілу. Але, мовляв, Міноборони ухиляється від отримання квартир у власність.
Прокурор пояснює, що управління капітального будівництва Міністерства оборони обстежило квартири – і їхнє облаштування не відповідало вимогам.
Ну а люди, котрі тут вже встигли купити квартири, залишаться зі своїм житлом.
«Вимога про визнання договору недійсним не заявляється, оскільки вона не відповідає суспільному інтересу. Оскільки вже будинок збудований, є добросовісні покупці, які заселені, так само військовослужбовці. І з врахуванням цього ми заявили позовну вимогу щодо внесення змін до договору для приведення його у відповідність до вимог законодавства, що в подальшому дозволить захистити інтереси держави та військовослужбовців», - каже заступник керівника Волинської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Назарій Довган.
Читайте також:
- У Луцьку чоловіка забрали в ТЦК, згодом його знайшли мертвим у річці й посмертно оголосили дезертиром: що розповідає його дружина
- Скандал з ТЦК у Львові: ветеран Нацгвардії звинуватив їх у побитті
- Скандал на Волині: поліцейські на АЗС слухали російську музику та побили дівчат за зауваження