Скандальний список ухилянтів: чому в ньому опинилися футболісти збірної України
Нещодавно Міністерство молоді та спорту оновило список спортсменів, які не повернулися до України у встановлені терміни, тобто є «ухилянтами» або «втікачами». До переліку увійшли понад 300 осіб. Серед них є четверо футболістів національної збірної України з футболу. Зокрема, йдеться про Михайла Мудрика, Іллю Забарного, Артема Довбика та Анатолія Трубіна.
Скандал стався буквально напередодні найвирішальнішої гри збірної України з Італією 20 листопада. Переможець виходить у фінальну частину Євро-2024.
Оновлений «список ухилянтів» викликав хвилю нерозуміння в соцмережах, пише Кореспондент.
Мінспорту систематично оновлює такий перелік спортсменів. Як раніше пояснювали у відомстві є випадки, коли гравці порушують взяті зобов'язання щодо термінів повернення з-за кордону після закінчення спортивного заходу. Таку інформацію відомство отримує відповідно до листів міністра до Держприкордонслужби.
З 24 лютого 2022 року в країні діє військовий стан і військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 років заборонено залишати Україну. Проте Кабмін 26 травня 2022 року дозволив виїзд за кордон спортсменам та тренерам – там вони можуть перебувати безперервно не більше 30 днів, але не менше тривалості спортивного заходу.
В Мінспорту додають, що період перебування за кордоном може бути продовжений, якщо спортсмен братиме участь в іншому заході після закінчення попереднього.
До переліку спортсменів, які вчасно не повернулися до України, потрапили 304 людини. Користувачів в соцмережах найбільше обурило, що в списку зазначені імена відомих футболістів, таких як Артем Довбик, Ілля Забарний, Владислав Кулач, Сергій Булеца, Михайло Мудрик, Анатолій Трубін і Артем Громов.
З відкритих джерел відомо, що частина футболістів цього літа оформила перехід до європейських клубів. Зокрема, Мудрик має контракт із лондонським «Челсі» до 1 січня 2027 року, Довбик – з іспанською «Жироною» до червня 2028 року.
Тобто трансфер українських гравців відбувся під час повномасштабної війни в Україні. Цікаво, що листи переведення видає УАФ, і в той момент у Мінспорту не виникало ніяких запитань. Окрім цього, частина грошей з трансферів футболістів пішла в державний бюджет, а самі гравці перебувають у розташуванні збірної України.
Дуже дивно і те, що «списки ухилянтів» формує Мінспорту, адже питання мобілізації – це зона відповідальності Міноборони. Більше того, спортивне відомство виносить такі переліки на публічний загал.
До слова, в оновленому списку Мінспорту також опинився колишній півзахисник юнацької команди Шахтаря Олександр Роспутько. Як відомо він не повернувся в Україну після виїзного матчу Юнацької ліги УЄФА проти Антверпена в Бельгії. За інформацією ЗМІ, футболіст утік до Росії. Крім того, у перелік внесли батька Віктора Циганкова – Віталія Вікторовича.
Ось для ознайомлення цей список, але заначимо, що Мінспорту вже видалило його зі свого сайту.
Читайте також:
- «Не все так однозначно»: ексфутболіст збірної України з Луцька Тимощук плідно співпрацює з ФСБ
- Не хоче вбивати своїх: росіянин, який майже все своє життя прожив на Волині, відмовився від мобілізації
- Служить в Нацгвардії, але їздить на футбольні поєдинки: відомий ексгравець «Волині» був на матчі Прем'єр-ліги
- Не бачить себе ефективним воякою: як покарали ухилянта з Волині