Ожеледиця на дорогах: скільки лучан травмувалися та як вберегтися від падінь

Ожеледиця на дорогах: скільки лучан травмувалися та як вберегтися від падінь

Настання холодів та появи на дорогах, тротуарах та сходах під'їздів ожеледиці, як правило, є причиною збільшення кількості постраждалих у приймальних відділеннях та травмпунктах. Однак поки що травмованих у зв'язку з цим не побільшало, кажуть медики.

Заступник генерального директора КЗ «Луцька міська клінічна лікарня» Андрій Смольянінов розповів виданню ВСН, що станом на зараз збільшення кількості звернень від лучан до травмпункту, спричинених погодніми умовами, не спостерігають.

«За минулу добу до травмпункту звернулося 38 людей, а це середньостатистичний показник. З них 15 - переломи, але вони не пов'язані з погодніми умовами. Наразі збільшення кількості звернень від лучан, зокрема щодо травм або обморожень внаслідок дії низьких температур, не спостерігаємо».

У травмпункті нагадують: при ожеледиці потрібно пересуватися так, наче на ногах вдягнені лижі. Бажано наступати на всю підошву та не піднімати високо ноги. Також слизькому взуттю можна додати чіпкості, для цього існує кілька способів:

  • найпростіший варіант - віднести взуття в найближчу взуттєву майстерню й попросити зробити «профілактику від ковзання». Вам наклеять на підошви й каблуки спеціальну гумову прокладку, яка буде охороняти взуття від ожеледі;
  • купити звичайний медичний пластир, відрізати від нього невеликі шматочки й наклеїти їх на підошву. Пластир добре перешкоджає ковзанню, але, на жаль, швидко намокає й відклеюється. Пластир протримається на підошві від декількох годин до двох днів;
  • захист від ковзання можна зробити зі старих непотрібних валянків. Для цього потрібно відрізати від халяви невеликі шматочки повсті й приклеїти їх водостійким клеєм на каблуки й підошви. Щоб клей на чоботах повністю просохнув, не виходьте в цьому взутті на вулицю протягом доби;
  • підошву старих чобіт можна натерти наждаковим папером, а нове взуття така профілактика від ковзання зіпсує. Крім того, цей кардинальний спосіб не буде настільки ефективним, як попередні, тому що при активному носінні підошва чобіт полірується природнім шляхом і починає ковзати. Через кілька днів чоботи доведеться знову натирати;
  • якщо ожеледиця дуже сильна, можна спробувати спеціальні накладки на підошву - льодоступи. Вони мають універсальний розмір, продаються в спортивних і господарських магазинах та надійно захищають від падінь.

Нагадаємо, для забезпечення належного стану вулично-дорожньої мережі Луцької громади до кінця 2023 року з міського бюджету спрямували 5 млн 996 тисяч гривень.

Читайте також:

Можливо зацікавить

У Луцьку на місці іншого закладу відкрили нову кав'ярню
фото

У Луцьку на місці іншого закладу відкрили нову кав'ярню

За смертельну аварію біля Луцька водію призначили 5 років в'язниці

За смертельну аварію біля Луцька водію призначили 5 років в'язниці

У Луцьку за колабораціонізм судили експравоохоронця з Донеччини: він отримав 12 років в'язниці

У Луцьку за колабораціонізм судили експравоохоронця з Донеччини: він отримав 12 років в'язниці

Євро-2024 Кварцяний

Відомий тренер з Луцька Кварцяний оцінив шанси збірної України в груповому раунді Євро-2024

Положинський Олександдр

Служба в ЗСУ та дві операції: як зараз живе та чим займається відомий артист з Луцька

В'ячеслав Шевчук Рух УПЛ

«Відома футбольна постать»: лучанин став генеральним менеджером клубу Прем'єр-ліги

Писанкар

«Писанки потребують не лише зосередженості, але й особливого стану душі»: писанкар Андрій Бондарук

Герой України

Не встиг розписатися з коханою: захиснику з Луцька просять посмертно присвоїти державну нагороду

Зловживання

Зловживали службовим становищем: як покарали луцьких посадовців