Скільки років треба відкладати кошти, щоб купити однокімнатну квартиру у Луцьку

Скільки часу треба відкладати, щоби купити однокімнатну квартиру в Луцьку

Аналітики порахували, скільки років знадобиться жителям великих міст України накопичувати гроші, аби купити собі однокімнатне помешкання.

Вартість оренди 1-кімнатної квартири в Києві варіюється від середніх 9 223 до 25 367 грн. Найнижчі ціни зафіксовано у Деснянському районі столиці. Найвищі – у Печерському. При цьому якщо відкладати гроші, які щомісяця йдуть на оплату винайму «середнього» житла, на свою квартиру в Києві накопичити вдасться за 17 років, - пише OBOZ.UA.

Так, дешевше, ніж за 20 тис. грн «однокімнатку» можна зняти одразу в низці районів. Крім Деснянського це також:

  • Дніпровський – у середньому 15 191 грн;
  • Святошинський – 15 330 грн;
  • Солом'янський – 16 391 грн;
  • Оболонський – 16 955 грн;
  • Дарницький – 17 073 грн;
  • Подільський – 17 851 грн;
  • Голосіївський – 17 865 грн.

Найдорожче – лише у Печерському, а також Шевченківському. Там оренда 1-кімнатної квартири коштує в середньому 22 020 грн.

Водночас, зазначають аналітики, при перерахунку вартості оренди на роки, необхідні для накопичення грошей на власне 1-кімнатне житло, для Києва цей показник складе 17 років. Тобто, якщо відкладати гроші, які щомісяця йдуть на оплату винайму «середнього» житла, на свою квартиру накопичити вдасться за 17 років.

Що відповідає рівню Харкова та є одним із найвищих показників по всій Україні. Більше, за даними аналітиків, лише в:

  • Одесі, Сумах, Чернівцях – 20 років;
  • Тернополі, Херсоні – 18 років.

В Луцьку для придбання квартири знадобиться відкладати 12 років. Найменше збирати таким чином на квартиру доведеться у Запоріжжі. Там на це піде «лише» 9 років. 

Скільки років треба відкладати кошти, щоб купити однокімнатну квартиру у Луцьку

Водночас в Україні змінилися ціни на оренду 1-кімнатних квартир – причому практично по всій країні. Переписали ж їх як у бік здорожчання, так і здешевлення. Наприклад, з грудня 2023 до березня 2024 року найбільше вартість оренди такого житла зросла в Рівненській області – одразу на 35,4%, до середніх 9 744 грн. Найбільше зниження зафіксовано у Закарпатській області – на 6,7% до середніх 11 873 грн.

Читайте також:

Можливо зацікавить