Смороду - «ні»: У Луцьк завезли інноваційне очисне обладнання
До Луцька доставили інноваційне обладнання для оперативного осушування мулу на очисних спорудах. Воно сприятиме вирішенню проблеми неприємних запахів ще до завершення комплексної реконструкції очисних споруд.
Про це повідомив міський голова Ігор Поліщук.
«На підприємстві «Луцькводоканал» сталася довгоочікувана подія, здатна кардинально змінити стан справ на очисних і в найближчому майбутньому вирішити проблему поширення неприємних запахів з очисних споруд. До Луцька доставлено так званий мультишнековий дегідратор – механізм для осушування мулових мас, які раніше десятиліттями накопичувалися на території очисних. Таким чином КП «Луцькводоканал» стало першим в Україні підприємством, якому вдалося придбати новітню систему осушування мулу, а також, попри війну і всі перешкоди, доставити його до місця призначення», - йдеться у дописі міського голови.
Саме цю технологію використовують провідні країни світу для зневоднення осаду стічних вод. Її головна перевага – це швидкість. Мул буде віджиматися і осушуватися майже одномоментно, а отже мулові маси більше не потраплятимуть на відстійники і зникне потреба в їх тривалому природному осушуванні. В результаті зникнуть і випари з очисних споруд, а також істотно поліпшиться екологічна ситуація.
Працівники підприємства змогли віднайти це рішення, адаптувати його під Луцькі очисні споруди. Підприємство замовило сучасний модульний цех зневоднення на базі шнекового дегідратора. Також в лютому провели експериментальні випробування обладнання у Луцьку, які підтвердили його ефективність і адаптованість до місцевих потреб.
Упродовж кількох тижнів триватиме його налаштування і підключення до всіх мереж, налагодження циклу роботи і його запуск. Фактично мультишнековий дегідратор дозволить повністю відмовитися від використання мулових карт. Після підключення і запуску обладнання запланована його презентація для місцевих ЗМІ.
«На жаль, війна в Україні фактично зупинила реалізацію численних проєктів у державі. КП «Луцькводоканал» із перших днів війни почало отримувати повідомлення від контрагентів про форсмажорні обставини, а виробництво дегідратора у місті Чугуїв Харківської області скасували. Однак, попри всі ці перешкоди, спільними зусиллями вдалося довести цей проєкт до логічного завершення, завершуючи процес монтажу обладнання в Польщі», - підсумував Ігор Поліщук.