Спека б'є по здоров'ю: у Луцьку різко зросла кількість пацієнтів із серцевими проблемами та інсультами
У спекотні дні медики Луцька фіксують збільшення кількості пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, гіпертонічними кризами та інсультами. Лише за одну добу до приймального відділення екстреної медичної допомоги звернулися 180 людей, а лікарі закликають волинян не нехтувати правилами безпеки під час аномальної спеки.
Про це 24 червня розповіла Суспільному завідувачка приймального відділення екстреноїмедичної допомоги Неля Федорчук. З її слів, у спеку кількість таких звернень зростає на 10%.
Історії пацієнтів
Людмила Матвійчук – одна з пацієнток, яких госпіталізували. Жінка розповіла, що одразу викликала швидку, але не думала, що усе закінчиться лікарняною палатою.
«Я знервувалася вдень, —говорить жінка. — Вночі мені стала крутитись голова. В 7:00 ранку, я не могла з ліжка встати, ні руками поворухнути, ні язиком, ні нічого не могла. Тому подзвонила зразу на швидку».
Зі слів завідувачки неврологічного відділення Медоб’єднання Луцької тергромади Ольги Білецької, у пенсіонерки діагностували геміпарез.
Волинянка Ганна Коломієць на ногах перенесла інсульт. Впродовж шести днів жінка самотужки намагалася лікуватися. Тепер лікується у неврологічному відділенні.
«Літо, жарко, але ж треба було попрати одяг, — розповідає пацієнтка. — Так получилось, що перегрілась трохи на сонці, перевтомилася і мені стало недобре. Хоча я знала, що це вже явні ознаки предінсультного стану. Думаю: «Та як-то так, може пройде, а воно не прийшло».
Як піклуватись про здоров'я в спеку
У спеку потрібно дотримуватись рекомендацій медиків, каже Неля Федорчук. Найперше — уникати прямого сонячного проміння. Зокрема, у «пікові» години, з 11:00 до 16:00. Головним атребутом гардеробу має бути капелюх, одяг ліпше обирати світлих кольорів.
«Буває людина має хронічні серцево-судинні захворювання, то вона повинна виходити на прогуляку і в кишенці мати якісь медикаменти на випадок, якщо стане зле, — наголошує лікарка. — Також треба мати з собою бутилочку води».
Якщо ви побачили на вулиці людину, яка погано себе почуває через спеку, Неля Федорчук радить її відвести в прохолодне місце і посадити, розтібнути комір, дати води. У разі погіршення стану — викликати швидку.
Довідково: пік спеки у Луцьку синоптики прогнозують на 28 та 29 червня, розповіла Суспільному провідна синоптикиня Волинського центру гідрометеорології Валентина Набока. У ці дні температура коливатиметься від 33 до 38 градусів тепла.
Читайте також:
- Відновлення шансу на материнство: на Волині медики провели операцію для лікування безпліддя
- У лікарні на Волині видалили кулю з ноги військового, яка довгий час після поранення спричиняла біль