Спека б'є по здоров'ю: у Луцьку різко зросла кількість пацієнтів із серцевими проблемами та інсультами

Спека б'є по здоров'ю: у Луцьку різко зросла кількість пацієнтів із серцевими проблемами та інсультами

У спекотні дні медики Луцька фіксують збільшення кількості пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, гіпертонічними кризами та інсультами. Лише за одну добу до приймального відділення екстреної медичної допомоги звернулися 180 людей, а лікарі закликають волинян не нехтувати правилами безпеки під час аномальної спеки.

Про це 24 червня розповіла Суспільному завідувачка приймального відділення екстреноїмедичної допомоги Неля Федорчук. З її слів, у спеку кількість таких звернень зростає на 10%.

Історії пацієнтів

Людмила Матвійчук – одна з пацієнток, яких госпіталізували. Жінка розповіла, що одразу викликала швидку, але не думала, що усе закінчиться лікарняною палатою.

«Я знервувалася вдень, —говорить жінка. — Вночі мені стала крутитись голова. В 7:00 ранку, я не могла з ліжка встати, ні руками поворухнути, ні язиком, ні нічого не могла. Тому подзвонила зразу на швидку».

Зі слів завідувачки неврологічного відділення Медоб’єднання Луцької тергромади Ольги Білецької, у пенсіонерки діагностували геміпарез.

Спека б'є по здоров'ю: у Луцьку різко зросла кількість пацієнтів із серцевими проблемами та інсультами
Пацієнтка Луцької міської клінічної лікарні Людмила Матвійчук. Суспільне Луцьк

Волинянка Ганна Коломієць на ногах перенесла інсульт. Впродовж шести днів жінка самотужки намагалася лікуватися. Тепер лікується у неврологічному відділенні.

«Літо, жарко, але ж треба було попрати одяг, — розповідає пацієнтка. — Так получилось, що перегрілась трохи на сонці, перевтомилася і мені стало недобре. Хоча я знала, що це вже явні ознаки предінсультного стану. Думаю: «Та як-то так, може пройде, а воно не прийшло».

Як піклуватись про здоров'я в спеку

У спеку потрібно дотримуватись рекомендацій медиків, каже Неля Федорчук. Найперше — уникати прямого сонячного проміння. Зокрема, у «пікові» години, з 11:00 до 16:00. Головним атребутом гардеробу має бути капелюх, одяг ліпше обирати світлих кольорів.

«Буває людина має хронічні серцево-судинні захворювання, то вона повинна виходити на прогуляку і в кишенці мати якісь медикаменти на випадок, якщо стане зле, — наголошує лікарка. — Також треба мати з собою бутилочку води».

Якщо ви побачили на вулиці людину, яка погано себе почуває через спеку, Неля Федорчук радить її відвести в прохолодне місце і посадити, розтібнути комір, дати води. У разі погіршення стану — викликати швидку.

Довідково: пік спеки у Луцьку синоптики прогнозують на 28 та 29 червня, розповіла Суспільному провідна синоптикиня Волинського центру гідрометеорології Валентина Набока. У ці дні температура коливатиметься від 33 до 38 градусів тепла.

Читайте також:

Можливо зацікавить