Сторічна вишиванка, підвіска-Україна і унікальні туфлі «Мері Джейн»: у Луцьку відбувся модний благодійний аукціон
![Сторічна вишиванка, підвіска-Україна і унікальні туфлі «Мері Джейн»: у Луцьку відбувся модний благодійний аукціон](https://vsn.ua/storage/news/7pfyw5TokVN0GElasW18T7FjnxYWgt4YzTc0o3z1.png)
У Луцьку івент-агенція «FeelGood» спільно із взуттєвим брендом «ІКОС» організувала благодійний аукціон «100 тисяч для ЗСУ».
Захід відбудеться 15 травня у шоу-румі «IKOC».
«На третій місяць війни ажіотаж на донати впав, але волонтери і надалі потребують нашої активності, а хлопці на передовій – допомоги, у тому числі матеріальної, адже на полі бою уся техніка швидко знищується. Тому основна мета заходу – нагадати суспільству, що війна триває і допомагати нашим воїнам – це відповідальність кожного», - на початку заходу зауважила співорганізаторка благодійної акції Тетяна Зубрик.
У цей непростий час їм вдалося об’єднати місцевих підприємців та крафтових виробників, і зробити спільну хорошу справу, а також голосно розповісти про луцькі бренди.
Участь в акції зголосилися взяти 25 представників місцевого бізнесу, які представили 40 лотів. Кожен віддав щось найцінніше зі своєї колекції, бо розуміє: без армії і перемоги не буде України.
Оглядаючи представлені лоти, варто сказати, що найбільші суми виручили за туфлі від «Ікос» та столітню вишиванку, які продали за 7 тисяч гривень.
Іванна Ковальчук, співорганізаторка благодійного аукціону і співвласниця взуттєвої сім‘ї «Ікос» каже: цінність таких туфлів у тому, що вони зроблені в єдиному варіанті з синьої та жовтої шкіри.
«Ми зробили синьо-жовті «Мері Джейн», вони існують в єдиному варіанті. У серію такі туфлі запустяться в чорному, рожевому, окремо синьому та жовтому кольорі. Цей лот ми готували спеціально для аукціону», - каже пані Іванна.
![Сторічна вишиванка, підвіска-Україна і унікальні туфлі «Мері Джейн»: у Луцьку відбувся модний благодійний аукціон](https://vsn.ua/storage/image-icons/YGbgXnbqOJoAjGGg2ahXhUptBE35nhCcUlWHS3Ga.jpg)
З цікавинок на аукціоні була представлена старовинна, святкова, вишита вручну на грубому домотканому полотні сорочка з Полісся (Сарненського району). Їй близько 100 років. «Вишиванка вціліла під час двох війн і, звичайно, «переживе» й цю», - впевнена представниця цього лота, стилістка Катерина Гемба, яка викупила цю сорочку спеціально для аукціону в етноколекціонерки.
![Сторічна вишиванка, підвіска-Україна і унікальні туфлі «Мері Джейн»: у Луцьку відбувся модний благодійний аукціон](https://vsn.ua/storage/image-icons/RwWgC4B7cUB1xDzUJt1KmPdZljjgbvNDk2vIqJfU.jpg)
Також на аукціоні були представлені одяг, який захищає від стихії українського бренду «SHYPELYK», картини луцького ілюстратора Вадима Савули та вуличного художника, живописця й тату майстера Андрія Горбаля.
Увагою присутні не оминули підвіски молодого луцького ювеліра Романа Янковича. Майстер виконав їх у вигляді мапи України. Ідея виробів така: своєю полірованою блискучою поверхнею вони втілюють яскраве майбутнє нашої країни після війни.
![Сторічна вишиванка, підвіска-Україна і унікальні туфлі «Мері Джейн»: у Луцьку відбувся модний благодійний аукціон](https://vsn.ua/storage/image-icons/vGjqveDLEtsr86jjNvN76OPMd5QxjCx6uIsIXk9J.jpg)
Безумовно окрасою будинку буде лляна скатертина із тематичною вишивкою від бренду «Пташатам». На цій скатертині вишито код нашого національного опору у війні росії проти України:
- країна – вільна та суверенна, у своїх кордонах;
- літак «Мрія» - який не знищити і не відібрати, як і мрію усіх українців;
- червона калина – яку ми підіймемо, а з нею і Україну розвеселимо;
- пес Патрон – який допомагає робити нашу землю безпечнішою;
- маки – щоб «ніколи знову» справді було Ніколи знову;
- насіння соняха – яке проросте разом із ворогом на нашій землі;
- герб України – який тепер розшифровується не лише як «Воля», а й як «ЗСУ»;
- російський воєнний корабель – який таки пішов у заданому напрямку;
- колосок пшениці – бо у нас відбудеться героїчна посівна, і спечемо ще не одну паляницю;
- дім – бо «де би не був, не забуду свій дім» і нехай усі зможуть повернутися. І повернути відчуття дому;
- запитання «Як ти?» - яке ми задавали й задаємо іншим і собі;
- І півник із тої кухонної полички, яка досі тримається, як і ми усі!
![Сторічна вишиванка, підвіска-Україна і унікальні туфлі «Мері Джейн»: у Луцьку відбувся модний благодійний аукціон](https://vsn.ua/storage/image-icons/8eBDxkPXHmUnIzpscBn6Mn93fYdAANXSe7ldNwfZ.jpg)
Багато інших цікавих та унікальних речей можна було придбати цього дня, а головне, виконати найголовнішу місію сьогодення – підтримати ЗСУ.
Усі виручені кошти від продажу лотів, а це 145 457 грн, направлені на рахунок волонтерського штабу гуманітарної допомоги «Ангар» за які буде придбано автомобіль або тепловізор для потреб ЗСУ.
Вкінці учасники заходу мали нагоду поспілкуватися у неформальній обстановці за філіжанкою кави.