Студент з Волині створив інтерактивний рюкзак

Студент з Волині створив інтерактивний рюкзак

Як звичайний рюкзак перетворити в інтерактивний, розповів автор надзвичайно креативної розробки, студент другого курсу кафедри комп’ютерних наук ЛНТУ Сергій Бабій.

Про це йдеться на сторінці вишу.

Він створив рюкзак, що завдяки додатку на смартфоні та світлодіодній стрічці, відтворює будь-яке зображення, транслює текст або навіть відеоігри. Нині студент підкорює численні наукові конкурси та роздумує над тим, як комерціалізувати свою розробку.

- Сергію, як виникла ідея створити «розумний» рюкзак та управляти ним зі смартфону?

- Це моє захоплення. Я цікавлюся різними розробками, переглядаю відео винахідників і якось натрапив на подібну технологію у YouTube. Вирішив цей проект відтворити власноруч. Мені ця робота сподобалася, у мене все вийшло, проект помітили у коледжі, в якому я навчався раніше, а розвинути його вдалося вже в ЛНТУ. Завдяки цьому пристрою я беру участь у різноманітних наукових конкурсах, у чому мені допомагає мій науковий керівник Юрій Лук’янчук.

Проект не настільки складний, як здається на перший погляд. Просто необхідно розумітися на тому, чим займаєшся. Водночас, ця справа видалася трохи затратною, адже матеріали не дешеві і їх важко знайти, деякі я замовляв за кордоном.

Студент з Волині створив інтерактивний рюкзак

- У чому полягає функціонал розробки. Який механізм твого рюкзака?

- Вся його робота відбувається завдяки чіпу. Це маленький чіп від Arduino,контролер Wemos mini, на якому стоїть Wi-fi модуль. Від нього йде електрична схема, до якої «залита» програма, що дозволяє користуватися зі смартфону.

Коли ми задаємо завдання у програмі, подається сигнал на Wi-fi модуль та чіп, проходить через провід до світлодіодної матриці 16х16 пікселів. Програма на телефоні створена саме під цей проект.

- Чи існують якісь обмеження щодо того, що ми можемо зображати на «екрані» рюкзака. Що він може показати?

- Обмежується зображення лише розміром і частково якістю. Загалом же, на ньому можна відтворювати усе, що завгодно. Так, зображення може бути не настільки чітким, яким воно було на екрані комп’ютера, але транслювати його через додаток цілком можливо. Тут ми можемо малювати, робити бігучий рядок як на рекламних банерах, відтворювати анімацію та ігри без обмежень.

Студент з Волині створив інтерактивний рюкзак

- Скільки часу може працювати інтерактивний рюкзак, відтворюючи певне зображення?

- У дії він може працювати фактично без обмежень. Єдине питання у тому, наскільки вистачатиме power-банку, від якого рюкзак заряджається. Безперервної роботи, у моєму випадку, вистачає на пів дня.

- Чи дороговартісний цей продукт, якщо говорити про його комерціалізацію?

- Сума, яку витратив на його створення – близько 1300 гривень. Якщо додати вартість  самого рюкзака, то вартість коливатиметься близько 1500-2000 гривень.

- Яка доцільність використання такої розробки у повсякденному житті. Чим і де вона може бути корисною?

- Якщо говорити про розважальні цілі, то це дійсно круто, сучасно і з ним точно можна вирізнятися серед людей. Водночас, така річ дуже крута у сфері бізнесу та маркетингу, вона може використовуватися у різноманітних компаніях для просування їхнього товару чи послуги.

- Чи плануєш ти комерціалізувати свою розробку?

- Плани комерціалізації є. Дуже хочу це зробити, але необхідно знайти відповідне фінансування та можливості просування, тож над цим працюватиму. Хоча у межах нашого регіону конкуренції точно немає, тому цей пристрій має майбутнє.

Студент з Волині створив інтерактивний рюкзак

Можливо зацікавить