На Волині чоловік назбирав майже 5 кг бурштину: чим закінчилася справа в суді
Маневицький суд затвердив угоду про визнання винуватості у справі щодо 4,7 кг бурштину. Чоловік сплатить штраф і втратить незаконно зібране каміння.
Про це йдеться у вироку Маневицького районного суду від 11 червня.
Суд встановив, що у травні 2025 року чоловік на території поблизу села Галузія Камінь-Каширського району зібрав із поверхні землі бурштин-сирець загальною масою понад 4,7 кг. Надалі він зберігав і перевозив каміння в автомобілі Volkswagen Passat без документів, що підтверджують його походження. Під час зупинки транспортного засобу працівниками поліції бурштин було виявлено та вилучено.
Дії обвинуваченого кваліфікували за ч. 1 ст. 240-1 КК України (незаконне видобування, придбання, зберігання та перевезення бурштину без підтвердження законного походження).
У суді чоловік повністю визнав вину та уклав угоду про визнання винуватості з прокуратурою.
Суд врахував щире каяття та активне сприяння розкриттю правопорушення як пом’якшувальні обставини. Обтяжуючих обставин не встановлено.
У підсумку суд призначив йому штраф у розмірі 51 000 грн, а також застосував спеціальну конфіскацію бурштину на користь держави. Витрати на експертизи також стягнуто з обвинуваченого.
Читайте також:
- Священник з Луцька пояснив походження свята Івана Купала
- Затишок за кілька хвилин від Луцька: чим живуть сучасні Липини. Фоторепортаж
- Проїхав на червоне: у Луцьку сталася ДТП за участю таксі та Nissan