Церковне свято 2 січня: які традиції та заборони в цей день
2 січня, православні та греко-католики вшановують пам’ять святого папи Римського Сильвестра, преподобного Серафима Саровського та преподобного Сильвестра Києво-Печерського. До того, як Православна церква України (ПЦУ) перейшла на новий календар, це церковне свято припадало на 15 січня.
Про свята та традиції в цей день це пише «Телеграф»
Сьогодні 2 січня у православній церкві відзначається день пам’яті кількох святих:
- Преподобного Серафима Саровського, чудотворця: одного з найбільш шанованих святих, відомого своїм аскетизмом та духовними настановами.
- Преподобного Сильвестра Києво-Печерського: ченця Києво-Печерського монастиря, який прославився своїм благочестям та духовними подвигами.
- Святого Сильвестра, папи Римського: папи Римського IV століття, за якого християнство отримало свободу і почало активно поширюватися.
Що можна робити 2 січня
- Цей день пов’язаний із пам’яттю святих, тому рекомендується читати молитви, просити про захист та благословення.
- Варто відвідати церкву, послухати молитви, а також попросити прощення за минулі помилки.
- День підходить для допомоги нужденним та благодійності. Прикмети кажуть, що добрі вчинки цього дня принесуть благословення та сприятимуть удачі.
- Вважається добрим знаком провести прибирання в будинку. Це допоможе не тільки очистити простір, а й символічно «позбутися» старих проблем.
- Сприятливий день для того, щоб обміркувати та намітити цілі на майбутнє. Це допоможе спрямувати свою енергію у потрібне русло та уникнути порожніх починань.
Що не можна робити 2 січня
- Уникайте конфліктів та сварок у цей день, оскільки це може призвести до непорозумінь та розбіжностей. Також не рекомендується вирішувати складні проблеми із близькими.
- Якщо ви почали щось робити до цього дня, спробуйте завершити розпочате. Народні прикмети стверджують, що якщо кинути справу на середині, то вдача від вас відвернеться у майбутньому.
- 2 січня не рекомендується приймати важливі рішення, що стосуються фінансів, роботи або особистих стосунків. Це час для роздумів, а не для дій.
- Цей день не є сприятливим для далеких поїздок чи подорожей. Краще залишити їх на більш вдалі дні.
Читайте також:
- Традиції Щедрого вечора, які варто зберегти