У Білорусі незаконно утримують 2150 українських дітей

У Білорусі незаконно утримують 2150 українських дітей

До Білорусі з тимчасово окупованих територій з початку повномасштабного вторгнення до травня 2023 вивезли 2150 українських дітей.

Про це повідомляє Павло Латушко в етері Свобода Ранок.

У Білорусі їх утримують у трьох місцях.

«Моя команда Народного антикризового управління підготувала попередню доповідь про викрадення та переміщення українських дітей. Це три місця, де вони розміщуються на території Білорусі. Ми звертаємо особливу увагу на дітей-сиріт. Частина дітей, які є сиротами, вивезені на територію Білорусі», – каже Латушко.

Він також твердить, що українських дітей у Білорусі перевиховують.

«Ми встановлювали факти перевиховання українських дітей, коли їм розказують, що України як держави немає, що немає культури, історії України», – сказав білоруський опозиціонер.

Усю цю інформацію, каже Латушко, білоруські правозахисники передають українській владі та Міжнародному кримінальному суду в Гаазі.

У березні Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента росії Володимира Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують у депортації українських дітей із окупованих територій України.

У російському МЗС це рішення назвали юридично нікчемним. 27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи визнала фактичного правителя Олександра Лукашенка причетним до депортації українців.

Читайте також:

• Із посадовця в штаб-сержанта: у лавах волинської тероборони служить боєць із позивним «Депутат»

• Стало відомо, скільки боєприпасів Лукашенко передав Росії за рік

• У Білорусі перебувають близько тисячі російських військових, - прикордонники

Можливо зацікавить