У двох громадах на Волині на 13 гектарів збільшують кладовища

У селищі Маневичі та місті Ковелі розширюють кладовища

На Волині розширять кладивища у селищі Маневичі та місті Ковелі. Для цього громадам виділили 13 гектарів землі. 

Відповідне розпорядження підписав голова Волинської обласної державної адміністрації Іван Рудницький 31 січня 2025 року, пише Сила правди

За документом, для розширення цвинтарів Маневичам передають майже 3,5 гектари землі на двох ділянках, а Ковелю – майже 10 гектарів однією ділянкою.

Для Маневицької селищної ради дві земельні ділянки площею майже 1,4 та 2,1 гектари вилучають у державного підприємства «Ліси України». Їх передають у постійне користування Маневицькому виробничому управлінню житлово-комунального господарства.

Перед цим ділянкам змінять цільове призначення: з категорії лісогосподарського призначення на – «земель рекреаційного призначення для загального користування, відведених під місця поховання». 

Як йдеться у розпорядженні, відтепер Маневицьке ЖКГ зобовʼязане внести відповідні зміни до Державного земельного кадастру та до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; провести держреєстрацію права постійного користування; забезпечити використання зазначених земельних ділянок відповідно до цільового призначення та виконувати обовʼязки землекористувача.

До слова, про потребу розширити цвинтар місцева влада Маневич повідомляла ще у 2022 році.

Щодо Ковеля, то тут площа переданої для поховань земельної ділянки значно більша – майже 10 гектарів. Це така ж площа, як і нинішня територія цвинтаря. Цю ділянку площею 9,9 га Волинська ОДА вилучає з користування у ковельського спеціалізованого лісогосподарського приватного акціонерного товариства «Тур». Її передають у постійне користування місцевому комунальному підприємству «Добробут» задля розширення кладовища, а до того теж змінять цільове призначення.

Зі слів першого заступника Ковельського міського голови Тараса Яковлева, нова ділянка поруч нинішнього цвинтаря понад міжнародною трасою Київ-Варшава.

«Воно буде розширюватись у глибину, тобто від дороги до лісу…», – повідомив посадовець.

До слова, територію ковельського кладовища намагалися збільшити неодноразово. З 1984 року його розширяли тричі, у 2015-му ця проблема загострилася знову, а в 2023 році люди почали бити на сполох. Особливо переймалися за Алею Героїв, на якій поховання відбуваються постійно. Тоді ж директор КП «Добробут» Ігор Михалевич наголошував, що головна проблема – бюрократична тяганина. 

На сайті Ковельської міської ради також зазначили, що складність полягала в тому, що суміжна ділянка до кладовища належала до земель лісового фонду:

«Лише уряд має право змінити її цільове призначення. А для цього необхідно було отримати погодження від низки міністерств та відомств. Процес виявився довготривалим…Важливо, що Уряд прийняв рішення,  яке дозволить рухатись далі. Маємо забезпечити достойні умови поховання нашим рідним та близьким, яких ми втрачаємо, зокрема й нашим Героям».

З коментарів фахівців відомо, що після того, як наведуть лад у документації, будуть вирубувати ліс, підсипати і вирівнювати площу, а вже згодом облаштують проїзди та проходи. А для того, цю ділянку розбиватимуть на частини і почергово облаштовуватимуть протягом шести місяців. 

Читайте також: 

Можливо зацікавить

У Нововолинську п'яним зловили директора підприємства

На Волині п'яним за кермом зловили директора підприємства: як його покарали

На Волині в останню дорогу провели Героїв - Олега Сахарчука та Олександра Турчика

Два прощання в один день: на Волині в останню дорогу провели Героїв - Олега Сахарчука та Олександра Турчика

Бійці 100 ОМБР отримали допомогу з Волині

Голова Волинської ОВА передав допомогу бійцям 100 ОМБР

На щиті на Волинь повернувся Герой Роман Ващук

Понад рік вважався зниклим безвісти: війна забрала життя Героя з Волині Романа Ващука

У Ковелі мешканці міста виявили небезпечну знахідку

У місті на Волині люди виявили небезпечну знахідку: що це було

Підприємець віз незадекларовані мандарини: як його покарали

Віз через митницю мандарини без декларування: на Волині оштрафували підприємця

Волинянин Юрій Романюк після 1,5 року в російському полоні






Волинянин Юрій Романюк після 1,5 року в російському полоні
відео

«Нас вважали тваринами третього сорту»: волинянин розповів про катування в російському полоні

Вшанування пам’яті загиблого захисника Олександра Аристова на Волині

Відспівали у храмі, який допомагав будувати: на Волині попрощались з Героєм Олександром Аристовим

Розшук 15-річної Дарини Вишинської: правоохоронці просять допомоги

Повідомила, що їде на Рівненщину, й перестала виходити на зв’язок: розшукують 15-річну волинянку