У команді Трампа озвучили три умови для завершення війни в Україні
Дональд Трамп обіцяє завершити війну в Україні, акцентуючи на трьох ключових аспектах: учасниках переговорів, методах їх залучення та умовах мирної угоди.
Чи зможе він реалізувати обіцянку та припинити конфлікт, чи це лише чергова гучна заява? На це питання відповів радник з нацбезпеки новообраного президента Майк Волтц, - пише ВВС.
На запитання журналістки про те, чи існує план, як закінчити війну в Україні, Волтц відповів, що не хотів би забігати наперед, однак назвав три моменти, які, на його думку, мають бути ключовими і стосуються можливих переговорів України з РФ.
Перше - хто має бути за столом переговорів, друге - як привести цих людей за стіл переговорів, третє - якими мають бути рамки мирної угоди.
Волтц запевнив, що Трамп «рішуче налаштований» домогтися завершення російсько-української війни, і «чітко говорить» про це.
Він підкреслив: те, що відбувається зараз в Україні, - «це окопна війна часів Першої світової, буквально м'ясорубка, коли люди біжать по відкритих полях. Але з ескалаційними наслідками Третьої світової війни».
За його словами, війна розширюється, оскільки Північна Корея «тепер посилає десятки тисяч» військових.
Майкл Волц також зазначив, що президент України Володимир Зеленський готовий співпрацювати з Трампом, щоб покласти край війні.
Чи зможе Трамп відкрити двері до миру в Україні
Трамп провалив обіцянку про «мир за 24 години», пише New York Times
Він добре знайомий із гіперболою. Його впевненість у тому, що він може легко й швидко припинити війну, відповідає його образу лідера, який самостійно вирішує будь-які проблеми. Однак на практиці його грандіозні обіцянки часто не виконуються, пише видання.
І Україна, на думку NYT, є значно складнішим викликом. На відміну від ситуації в Газі, тут немає готового мирного плану, створеного попередником, який Трамп міг би використати.
Обіцянка ж Трампа про швидке завершення війни була абсурдною, вважає Кетрін Стоунер зі Стенфордського університету.
«Єдина людина, яка дійсно може закінчити війну за 24 години, - це Володимир Путін, - вказує експертка. - Але він міг би зробити це ще багато років тому. Будь-які переговори триватимуть понад 24 години, незалежно від того, коли Трамп запустить годинник».
Втім Майкл Кіммадж, автор книги «Зіткнення» про російсько-українську війну і новопризначений директор Інституту Кеннана Центру Вільсона вважає, що передвиборчі заяви Трампа завжди мали «дуже вільне» тлумачення.
«Його цілі за допомогою цієї риторики можуть бути такими: довести до відома уряду, що його підхід до Росії та війни буде відрізнятися від підходу Байдена, що його головна мета - принення війни, а не перемога України».
Підпис до фото, «Те, що відбувається зараз в Україні, - це окопна війна часів Першої світової, буквально м'ясорубка», - заявив майбутній радник з нацбезпеки новообраного президента США Майк Волтц
Водночас оглядач Bloomberg Марк Чемпіон вважає, що Дональд Трамп має шанс вплинути на події, тільки якщо посилить позиції України.
«Якщо підтримка України з боку адміністрації Трампа буде недостатньою, Путін отримає ще менше стимулів для компромісу», - пояснює Чемпіон.
Угода на умовах, які сьогодні готовий розглянути Кремль, буде ближчою до капітуляції Києва, а не до миру, якого прагнуть українці, підкреслює аналітик.
Він вказує, що команда Трампа вже коригує очікування щодо мирного врегулювання до 100 днів і більше. А основною їхньою стратегією поки що залишається можливість послаблення нафтових санкцій.
Однак така тактика виглядає надто наївною, якщо її не підкріпити значними важелями тиску, вважає аналітик.
А заклики адміністрації Трампа щодо зниження мобілізаційного віку українців до 18 років виглядають, на його думку, не лише безтактними, а й віддаленими від реальності.
«Україна вже принесла величезні жертви, і її слабкість полягає не у відсутності волі, а у нестачі ресурсів», - наголошує Марк Чемпіон.
Як може виглядати угода
Більшість чиновників Байдена і Трампа визнають, принаймні приватно, що Росія, найімовірніше, збереже свої війська на приблизно 20 відсотках території України, яку вона зараз окупує, - у рамках перемир'я, подібного до того, яке зупинило Корейську війну 1953 року, пише New York Times
При цьому найскладніша частина потенційної угоди, на думку видання, - це необхідність гарантувати, що Кремль не скористається припиненням бойових дій, щоб переозброїтися, набрати і навчити нові сили, засвоїти уроки з помилок і знову напасти на Україну.
Радник Джо Байдена з нацбезпеки Джейк Салліван твердить, що команда Байдена провела минулий рік, «створюючи архітектуру» для гарантування цієї безпеки. Але президент України Володимир Зеленський продовжує наполягати, що тільки членство України в НАТО здатне стримати Путіна.
Як пише NYT, припинення вогню можуть забезпечити європейські миротворчі сили на чолі з британськими, німецькими та французькими військами.
Однак, за словами двох високопосадовців з команди Байдена, ключовим моментом буде те, чи захоче Трамп зберегти в цьому центральну роль США, що полягає в наданні розвідданих, зброї та дозволу Україні бити по території РФ.
Водночас Салліван, як вказує NYT, наполягає на тому, що для Трампа вкрай важливо продовжити військову підтримку України.
«Хороша угода для Америки означає, що потрібні важелі впливу», - пояснив він.
Але й росіяни, звісно, хочуть значно більше - щоб США вивели свої війська й озброєння з Європи. І з цього питання Трамп досі зберігає мовчання, підсумовує NYT.
Читайте також:
- Мобілізація 18-річних юнаків в Україні: волинська психологиня розповіла, чому це неприпустимо
- Емоційно і без цензури: Зеленський про гарантії безпеки, переговори з Трампом і цинізм Росії