У Луцьку відкрили нове підземелля під Окольним замком: що тут можна побачити
У п'ятницю, 14 липня у Луцьку відбудеться відкриття нового музейного простору «Окольний замок». Він включає Вежу князів Чорторийських та багатоярусне підземелля колегіуму єзуїтів.
Вежа князів Чорторийських – одна із чотирьох збережених до сьогодні веж великого замкового комплексу в Луцьку. Наразі вежу реставрували, тепер тут сучасний музей із застосуванням 3Д-ефектів та голограм.
Директор комунального підприємства «Центр розвитку туризму» Дмитро Зінько розповів виданню ВСН, чому варто завітати у сучасний простір.
Музейний простір «Окольний замок» вдалося зберегти та провести реконструкцію задяки співпраці транскордонного співробітництва України, Білорусі та Польщі 2014-2020 роки.
У підземеллі відреставровано 700 квадратних метрів.
Музейний простір об’єднав підземелля колегіуму єзуїтів, Вежу Чорторийських та фрагмент оборонного муру. Загалом 18 кімнат та чотири коридори.
В одній з кімнат на відвідувачів чекатиме сюрприз. Цифровий образ чинця. Інтерактивна фігура самовільно рухає очима.
Як і в кожному підземеллі, так і в новому музейному просторі присутній привид.
Якісно виконана голограма, в яку ліг прототип Ганни Войтехової, лучанки, яка наприкінці 16-го століття поклала голову за подружню зраду.
Окрім цього є варіант і для дитячого спостереження. Це добрі духи, які охороняють підземелля та допомагають у проведенні екскурсії.
Новий простір здивує відвідувачів можливістю поринути у 16-те століття, відвідавши кімнату з окулярами віртуальної реальності.
Окуляри дадуть змогу відчути себе лицарем. Відвідувач зможе віртуально охороняти Луцький замок, відбиватися стрілами, битися на мечах з ворогом.
Під час того, як гравець вправляється в навичках гри, у сусідній кімнаті на екрані вільні спостерігачі бачитимуть, як це відбувається.
Також на екранах транслюватимуться фільми, які будуть розповідати про історію луцьких земель в тому часі, коли тільки з'явився Єзуїтський колегіум.
Ще одна цікава кімната – простір лицарів.
Завдяки клубу історичної реконструкції «Айна Бера», у музеї є чудові репрезенти різних епох.
Можна побачити воїнів-захисників Луцька, часів Київської Русі 14-го та 15-го століть, заможного лучника, арбалетника 15-го століття за всіма зразками загальноєвропейської моди.
У підземеллі розташовані інформаційні стенди, які будуть ознайомлювати відвідувачів із особливостями лицарської культури та її проявами на території Волині.
Також будуть аудиогіди, QR-коди і все для того, щоб усім відвідувачам було цікаво. Навіть тим, хто хоче побути на одинці.
Як потрапити у підземелля?
Ціна: 120 гривень для дорослого, 80 гривень для дітей, військовослужбовцям безкоштовно
Окрім вільного відвідування, є заплановані екскурсії до 25 чоловік
14 липня лучани можуть записатися в google-формі на безкоштовну оглядову екскурсію, з 15:00 до 21:00
З 15 липня музейний простір працюватиме щодня з 10:00 до 19:00
Місце: місто Луцьк, вулиця Кафедральна, 6
Дата: з 14 липня 2023 року
Текст: Вікторія Давидюк
Фото: Людмила Герасимюк
Читайте також:
• «Це відпад»: відомий 18-річний виконавець Yaktak з Волині випустив нову пісню та кліп
• Волинському лісгоспу дали мисливські угіддя
• Військовий волинської бригади тероборони став депутатом облради