У Луцьку митрополит УПЦ МП Нафанаїл тисне на священників, які вступили до об'єднання православних вірян

У Луцьку митрополит УПЦ МП Нафанаїл тисне на священників, які вступили до об'єднання православних вірян

У Луцьку єрархи УПЦ МП тиснуть священників, які долучились до створення «Софійського братства» - об'єднання православних вірян.

Названо ініціатора - митрополита Антонія Паканича, та митрополита Нафанаїла, чиїми руками мають намір створити прецедент канонічних «заборон», - пише Духовний фронт України.

За інформацією джерел, 26 лютого митрополит у Луцьку Нафанаїл скликав єпархіальну раду для спроби засудження священників Волинської єпархії, які вступили до «Софійського братства».

Отців-учасників братства викликали до єпархіального управління, нібито, для розмови з митрополитом Нафанаїлом. 

«Редактори звертають увагу церковної спільноти та митрополита у Луцьку Нафанаїла на те, що так звана «єпархіальна рада» не обиралася єпархіальними зборами і не є представницькою. Уповноважених єпархіальних зборів УПЦ за участю духовенства, чернецтва та мирян по обранню єпархіальної ради в даній єпархії не проводилося. Тобто, сьогодні скликане митрополитом Нафанаїлом зібрання, котре він називає «єпархіальною радою», не може правомірно звершувати суд першої інстанції над, викликликаними туди обманом, кліриками, навіть відповідно до власного (не/опублікованого) статуту», - йдеться у дописі.

Припускають, що «єпархіальна рада» зробить перший крок до видання «заборон» - висуне жорсткі ультиматуми для отців.

Редакція ДФУ звернулась за коментарем до Голови правління Софійського братства протоієрея Олександра Колба. Він заявив, що підводити підсумки – занадто рано, але настав час зробити висновки. 

«Перша інформація від 17 лютого про те, що керівництво Митрополії УПЦ ініціює переслідування священників які взяли участь у роботі «Форуму єдності українського православ’я», та в створенні «Софійського братства», викликала дуже жваве обговорення серед читачів і особливо серед підписантів. Отці переконували один одного, що переслідування не буде, декому з них хотілося в це вірити. З Митрополії УПЦ телефонували до братчиків і закликали їх написати спростування на інформацію редакції «Духовного Фронту», а декого з отців викликали правлячі архієреї на «профілактичні бесіди». Дякуємо Духовному Фронту України за увагу до цієї ситуації і своєчасну публікацію. Ваші старання були не даремними, адже священників з братства хоч і викликали на «коврик», але в заборону не відправили. Цілком ймовірно, що через суспільний резонанс навколо цього. 26 лютого митрополит у Луцьку Нафанаїл викликав двох священників Волинської єпархії УПЦ в єпархіальне управління і провів з ними «виховну профілактичну» бесіду. Обидва священника правильно і чітко відповіли своєму митрополиту, що Софійське братство є громадською, а не політичною організацією, і відстояли своє право залишитися членами братства», - зазначив голова правління Софійського братства протоієрей Олександр Колб.

Довідка. Софійське братство ставить перед собою завдання об’єднання православних вірян України, незалежно від їхньої приналежності до УПЦ МП, ПЦУ та інших Помісних Церков. Основна мета його діяльності полягає в сприянні міжцерковному діалогу з метою досягнення єдності православ’я в Україні, об’єднанні зусиль та підтримці ініціатив православних християн, спрямованих на розвиток церковного життя.

Читайте також:

Можливо зацікавить

У Луцьку на місці іншого закладу відкрили нову кав'ярню
фото

У Луцьку на місці іншого закладу відкрили нову кав'ярню

За смертельну аварію біля Луцька водію призначили 5 років в'язниці

За смертельну аварію біля Луцька водію призначили 5 років в'язниці

У Луцьку за колабораціонізм судили експравоохоронця з Донеччини: він отримав 12 років в'язниці

У Луцьку за колабораціонізм судили експравоохоронця з Донеччини: він отримав 12 років в'язниці

Євро-2024 Кварцяний

Відомий тренер з Луцька Кварцяний оцінив шанси збірної України в груповому раунді Євро-2024

Положинський Олександдр

Служба в ЗСУ та дві операції: як зараз живе та чим займається відомий артист з Луцька

В'ячеслав Шевчук Рух УПЛ

«Відома футбольна постать»: лучанин став генеральним менеджером клубу Прем'єр-ліги

Писанкар

«Писанки потребують не лише зосередженості, але й особливого стану душі»: писанкар Андрій Бондарук

Герой України

Не встиг розписатися з коханою: захиснику з Луцька просять посмертно присвоїти державну нагороду

Зловживання

Зловживали службовим становищем: як покарали луцьких посадовців