Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/news/22oKLtdZC4wB7aRHqjkQiSkPyk9ZJmnTnQamWCSZ.png)
У четвер, 19 жовтня у Луцьку в бібліотеці імені Олени Пчілки відбулася презентація соціального фотопроєкту «Очі – дзеркало душі».
З метою привернення уваги громадськості до проблем ВПО, а також здійснення психотерапії через роботу зі світлинами благодійним фондом «Рокада» на Волині був зініційований соціальний фотопроєкт.
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/nYBStwCQoHI0MBsqazHZMe0aWGlEio1E4HicaT3C.jpg)
Як розповіла соціальна працівниця по роботі з громадами БФ «Рокада» Олена Кузьмич, під опікою благодійного фонду перебуває 19 прихистків по області, в яких наразі проживає близько 1000 переселенців. Для внутрішньо переміщених осіб працівники організовують різні заходи, займаються ремонтами в цих прихистках, а також організовують там громадські проєкти.
Одним з таких соціальних проєктів став соціальний фотопроєкт. Фото передовсім зробили, бо ВПО, які часто втікали від лихоліть війни, не взяли з собою фотоальбоми чи світлини.
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/XD4WAcUpM6dOjSlpi6zDaAvcsdWirs0hhQpThMfO.jpg)
«Ми розуміємо, що мало хто зараз роздруковує фото, вже давно ніхто не робить фотоальбомів, тому цей проєкт до того ж і про спогади. За ці 1,5 року народилися дітки, хтось пішов в школу, в людей з’явилося більше зморшок. Пам’ять на телефоні може зникнути, разом з нею можуть зникнути і фото», – каже Олена Кузьмич.
Тому працівники БФ «Рокада» вирішили об’їздити 19 прихистків, сфотографувати понад 300 осіб та роздрукувати майже 1000 фото.
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/ZCOAPK8HacHcY1hOXvVTc0mjt0TfSXFVzNJnzsy0.jpg)
Виставка у Луцьку триватиме 2 тижні. Далі працівники БФ «Рокада» організовуватимуть соціальний проєкт в інших куточках області.
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/GuJnpy2QMi4rLX2tDRISu6lU1TXosvYNcUb4EyUr.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/k9UnfIIGGPGJhdZKaxl5HMiQMRKXwrR0gjJn4mId.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/j725e41khSAqXsnoE5Q6JZ7HlTBPOddLEzHgnbqI.jpg)
Місцевий фотограф Роман Домбровський-Нестеренко розповів, що це була одна з найемоційніших та одна з найскладніших його робіт.
«Емоційна палітра дуже велика, коли я брався за проєкт, тоді не підозрював, наскільки він стане важливим для мене та як він переверне мій світогляд. Велика кількість історій, майже 300 людей і кожен – це окремий всесвіт. Коли я працював над фотографіями, я згадував кожну історію», – каже Роман Домбровський-Нестеренко .
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/KnWpJvjqXDnT9W9t2FoR0z9fvi9BzlVPgL3HY0Zm.jpg)
Переселенка з Краматорська, Донецької області Валерія Амерова приїхала у Луцьк 9 березня 2022 року. Жінка каже, що почуває себе тут своєю.
«Виставка мені дуже сподобалася, передаються емоції людей і навіть можна побачити когось знайомого. Ця виставка, як згадка, про ті важкі часи. В той же час ми гості тут і це приємно, що нас будуть бачити навіть тоді, коли ми поїдемо звідси», – ділиться враженнями Валерія Амерова.
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/Qt5nHW40awfwhL6IXOrTwWLzUYJiTEtGoKkS4S6F.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/5PX7zOZgOSEXWdxHST7pKPEuH3cmJliU0olfsYdr.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/2f4jowfT53mPsMieUYyoJshPmua8JUCHzIpbNED3.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/NeQdOCeVnw1lrhtRc0D9QabRx6Z9qY6ZjnusC808.jpg)
«Я маю надію, що ми якомога швидше здобудемо перемогу і люди, які будуть мати можливість повернутися, ці фото будуть в них на згадку, про нашу теплу Волинь, яка їх зустрічала. А хто не повернеться, також будуть мати згадку про той період адаптації та інтеграції, де їх прийняли», – каже координаторка благодійного фонду «Рокада» на Волині Ірина Корольчук.
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/WaPEcrMFJQQUpWLXttflLGpwA1cIzYDDZeksdkME.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/ekJWLpq3lxfT4NTIDSGd0DZEWJXhb7eecZugOXFH.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/UMJ4jbVEjsi24xofSXT7PjewzyJA7wWkZKQK3Rfw.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/9YWXXBZ684GmNBrsylrB0Ns57dG8HCAnvuQ9tjPB.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/NPNy3K0Q6QFpwggUDnVdEevXB1jFfElCKvnBbmDf.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/vsCq5YpTzrjWhlQ04TPkwMEFKYvZtmZYBMZ5aVwQ.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/158bT1kpEcndYYN1Ft8JGVQmHk1oukdP189e6s1U.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/TLVCrOWpVyxuNest9ODKMN4m1XV1G5JrO8aoCX2P.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/oZjCRj6aCqkCRO1gf0lAg0IhDMWYYxyDrwQeUoJq.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/auUjGrPW4xaRL9ZCkJp3OjH9UDD6itsuhcYUIKl4.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/3t8ZiwLX3wWHbaNJO9OYmIMtLe3aEEAzYwW4cv4w.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/Dy0bHFQRP4aBIFJYH3gzJJG1eiNtxzpItd3NkgLc.jpg)
![Кожен - окремий всесвіт: у Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців](https://vsn.ua/storage/image-icons/kd6OJAfZj2djx79Mxdu1P1K3sYVIpshFA6VVN4Zp.jpg)
Проєкт реалізовується за підтримки UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні.
Читайте також:
• «Навчити активно жити у нових умовах»: як на Волині допомагають переселенцям
• Три авто для ЗСУ і 2 тонни вантажу: волинські волонтери доставили допомогу на Донеччину
• Лучанка в підвалі облаштувала прихисток для переселенців