У Луцьку розслідують п’ять справ щодо реалізації гуманітарної допомоги

У Луцьку розслідують п’ять справ щодо реалізації гуманітарної допомоги

У Луцьку покращилася робота щодо кримінальних правопорушень, які стосуються ухилення від мобілізації. Зокрема передано до суду обвинувальних актів у 46 кримінальних провадженнях, ще розслідують 39 таких проваджень. Також активнішою йде боротьба із реалізацією гуманітарних вантажів.

Про це йшлося у звіті керівника Луцької окружної прокуратури Юрія Луцика щодо стану законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадської безпеки і порядку та результати діяльності на території Луцької міської територіальної громади за 2023 рік. Юрія Луцика заслухали під час засідання сесії Луцької міської ради у середу, 21 лютого.

Згідно зі звітом, у Луцьку активно проводиться розслідування злочинів, пов’язаних із незаконним переправленням осіб через державний кордон України. Так, скеровано до суду обвинувальний акт стосовно особи, обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. З ст. 332 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що ця людина за попередньою змовою із особою, яка перебуває у розшуку, за грошову винагороду в сумі 1300 доларів США організували схему незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через кордон за схемою «батько трьох дітей».

В іншому кримінальному провадженні повідомлено про підозру за ч. З ст. 332 КК України особі, яка у 2023 році сприяла незаконному переправленню громадян України через державний кордон шляхом надання транспортних засобів та включення їх як водіїв суб’єкта господарювання, що здійснюють міжнародні вантажні перевезення, до Інформаційної системи «Шлях».

Також, за словами Юрія Луцика, зареєстровано п’ять кримінальних проваджень, які стосуються незаконної реалізації гуманітарних вантажів, одне з них скеровано до суду.

Читайте також:

Можливо зацікавить