78 ухилянтів досі не повернулися в Україну: у Луцьку судять засновника благодійного фонду
У Луцьку триває розгляд у суді справи про переправлення ухилянтів. Обвинувачений - засновник благодійного фонду «Добра справа» Андрій Лінник, якого звинувачують у сприянні виїзду за кордон України 78 військовозобов'язаних осіб, які так і не повернулися.
Нагадаємо, благодійний фонд «Добра справа» у Луцьку не раз потрапляв у гучні скандали. Стосувалися вони і продажу гуманітарної допомоги, і сприяння незаконному виїзду за кордон військовозобов’язаних чоловіків.
У четвер, 9 листопада, у Луцькому міськрайонному суді відбулося чергове засідання щодо справи про незаконне переправлення осіб через державний кордон України, у чому звинувачують засновника благодійного фонду «Добра справа» Андрія Лінника.
Під час слідства Андрію Ліннику був обраний запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, проте до того, як справу відправили на розгляд до суду, термін запобіжного заходу закінчився і не був продовжений.
Наразі справа перебуває на етапі розгляду письмових доказів. Зокрема, прокурор Ігор Москаль зауважив, що до них входить список та відомості про осіб, які були заброньовані рішенням Волинської ОВА на підставі заяв благодійного фонду «Добра справа» та які безперешкодно перетнули державний кордон України; запити у Держприкордонслужбу, постанова про обшук у офісі «Доброї справи», відеозапис зі слідчими діями під час обшуку та відомості про його результати тощо.
«Письмових доказів дуже багато, тому пропоную оголосити перерву у судовому розгляді», - звернувся прокурор Ігор Москаль.
Під час засідання обвинувачений висловив побажання, аби представники ЗМІ не фотографували та не знімали його у суді на відео. Суддя Анатолій Марчук підтримав таке прохання та оголосив про дату проведення наступного розгляду справи - 20 листопада 2023 року.
До слова, підозрюваний Андрій Лінник не визнає своєї вини ні частково, ні повністю.
Раніше директора фонду Юрія Сливу також звинувачували у службовому підробленні та незаконному переправленні осіб через державний кордон України. Спочатку суд обрав йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, а пізніше обвинувачений визнав свою провину та відбувся штрафом у розмірі 300 тисяч гривень.
Також судили і волонтерів фонду, Віталія Мельничука та пенсіонера з Луцька Володимира Комарова. Їх звинуватили у сприянні незаконному перетину кордону військовозобов’язаними. Луцький міськрайонний суд в особі судді Ярослава Артиша визнав Мельничука винним і присудив йому 119 тисяч гривень штрафу. Лучанина Володимира Комарова засудили до трьох років позбавлення волі, одразу замінивши покарання іспитовим строком терміном в один рік.
У серпні керівниці відділу фонду з забезпечення Збройних Сил України Ользі Косован прокуратура повідомила про підозру у продажі військової амуніції, отриманої в якості благодійної допомоги. Слідство стверджувало, що підозрювана продала 44 бронежилети, вартістю понад 530 тисяч гривень, які були укомплектовані бронепластинами, виготовленими із металу, ввезеного на територію України як гуманітарна допомога. Однак згодом Ольгу Косован виправдали у суді: прокурор відмовився від усіх обвинувачень проти неї.
Читайте також:
- Немає як утримувати дітей: землевпорядник Підгайцівської ради, якого затримали на хабарі, хоче поновитися на посаді
- Сільський голова Підгайцівської ТГ стверджує у суді, що його «розвели як пацанчика»
- Головна освітянка Підгайцівської громади не визнає своєї вини у суді