У Луцьку студентів вчили керувати дроном, тримати автомат у руках і надавати меддопомогу
Для учнів та студентів Луцького технічного фахового коледжу 2 листопада організували військовий вишкіл. 60 дівчат та хлопців навчали основ керування дроном, надання домедичної допомоги та безпечного поводження з автоматом.
Як розповів Суспільному викладач предмета «Захист України» Михайло Арман, для проведення заняття запросили тренерів, які допомагають більше дізнатися про сучасну роботу військових.
«По експлуатації дронів — в нас в навчальні програмі такого немає, але це є дуже актуальна проблема на сьогодні. Ми попросили цю локацію винести на розгляд. Плюс додатково — використання радіостанцій, бо в програмі навчання немає і цієї тематики», — сказав педагог.
Не вперше бере участь у таких вишколах другокурсник Артем Мірченко. Зі слів студента, початкові знання уже має.
«Наш коледж загалом робить дуже багато різних заходів. В сучасних реаліях це необхідні знання для нас, щоб підготувати до різних ситуацій. Вже навчився поводженню зі зброєю, перезаряджати магазин, стрільби, перша медична підготовка, накладання турнікета», — каже студент.
Аби краще оволодіти різними військовими дисциплінами і домедичною підготовкою, потрібно пройти більш тривалі спеціалізовані курси, сказав співорганізатор вишколу, директор Луцького міського молодіжного центру Юрій Семчук. Навчання, з його слів, було ознайомчим і тривало дві години.
Юрій Семчук говорить: освітній проєкт «Військові вишколи для молоді»стартував на початку цього року. Основна вікова група — це молодь від 14 до 35 років. До основної програми, з його слів, додалися навчання по дронах і радіозв'язку, а найближчим часом додасться топографія.
«Ми навчаємось на холостих навчальних набоях, де вони вміють споряджати, заряджати, виймати цей набій. Вони вже звикають і ми спрощуємо роботу на польові збори, які будуть проходити в кінці навчального року. Намагаємося закрити це питання, щоб діти ознайомилися з домедичною, вогневою підготовкою», — зазначив лучанин.
Одноденні базові вишколи, організовані молодіжним центром, додав Юрій Семчук, пройшли орієнтовно 2 000 хлопців та дівчат із різних навчальних закладів Луцька.
Читайте також:
- Волинські студентки-парамедикині перемогли у престижних міжнародних змаганнях
- Працівниця Луцькради стажується в Японії
- «Освіта для галочки»: в Україні скасують заочну форму навчання