У Луцьку відкриють ресторан в монастирському підземеллі. Відео

У Луцьку відкриють ресторан в монастирському підземеллі. Відео

Тепер у Луцьку можна пройтися ще одними підземеллями. У центрі міста закінчують доводити до ладу частину підземних приміщень древнього монастиря бернардинів поряд із собором Святої Трійці. У підземеллі готується до відкриття новий ресторан - роблять все ґрунтовно: і історичні довідки на стінах, і портрети славетних князів, і оригінальна фотозона з величезним троном. Звісно ж, обіцяють автентичну середньовічну кухню.

В середині XVII століття пані Агнешка Станішевська, дружина Луцького земського судді Войцеха Станішевського, купила ґрунти біля костелу Святого Хреста і подарувала їх ордену бернардинів, які на той час прибули в місто, - йдеться у сюжеті 12 каналу.

«Була така дуже файна барокова ідея в бернардинів. По-перше, вони мали велику підтримку серед шляхти, мали коштів багато і в XVIII столітті перша їхня ідея була - це збудувати їхній комплекс у вигляді троянди в підкові. Костел мав бути у вигляді троянди, а монастир у вигляді підкови, яка оперізує троянду», - каже краєзнавець, начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради Олександр Котис.

Цю ідею реалізували частково, бо з невідомих причин від трояндового костелу відмовилися і його звели у стилі пізнього бароко, однак підкови таки побудували.

Після того як бернардини залишили місто у 1853 році, храм передали православним. Тоді ж костел перебудували - його центральну частину увінчав купол, а над центральним входом звели дзвіницю. Собор освятили у 1880 році на честь Святої Трійці, а підземні ходи, які були збудовані в першій половині XVIII століття використовували як монастирські підземелля - саме ті, які сьогодні отримують нове життя.

«Найімовірніше, я собі припускаю, що вони використовувалися звичайним господарським способом, тобто як склад якихось речей і тому подібне. Можливо, тут для релігійних потреб в тому числі були якісь приміщення, але це точно сказати невідомо, бо просто не збереглося про це згадок», - розповів Олександр Котис.

Ще один цікавий факт - у міжвоєнний період, десь 20-30-ті роки XX століття, коли у Луцьку панувала Польща, колишнє приміщення монастиря бернардинів використовувалося адміністрацією Волинського воєводства як укриття, нібито відчуваючи небезпеку нової війни.

Довгий час ці підземелля були захаращені сміттям, ще й їх підтоплювали ґрунтові води. Тепер же тут чисто на стінах стилізовані факели, масивні з металу і дерева меблі, і взагалі все просто дихає середньовіччям.

У підземеллі бернардинів готуються до відкриття нового ресторану - роблять усе ґрунтовно. Тут вам і історичні довідки на стінах, і портрети славетних князів і королів Луцька, і оригінальна фотозона з величезним троном і навіть почесною вартою у рицарських обладунках, ну і звіснож обіцяють автентичну середньовічну українську кухню. Кажуть, усе буде так як на щедрих столах під час славнозвісного з'їзду монархів1429 року. Навіть твариняча туша готуватиметься на вертелі на відкритому вогні, одним словом, усе в найкращих традиціях популярних туристичних міст Європи.

«Вирішили все-таки зупинитися на головному - так як в нас є ще банкетний зал і в першу чергу акцент пішов на з'їзд монархів. Це історична подія, яка славить наше місто наш замок і взагалі цю велич історії нашого міста і на цьому зупинилися. Ну і згодом вирішили, що кожен зал має мати свою атмосферу і загалом це приміщення передавати Середньовіччя, щоб кожна особа, яка сюди прийшла, відчула себе в Середньовіччі, відповідно куштувала страви, і наші локальні страви, наші волинські страви, страви з вогню, також акцент на стравах, які можуть приготуватись на вертелі», - зазначила директорка ресторану «Підземелля» Ольга Куц.

У підземеллі уже майже все готово до відкриття, навіть передзамовлення приймають. Офіційне ж відкриття обіцяють влаштувати приблизно у середині січня.

Читайте також:

Можливо зацікавить