У Музеї Корсаків у Луцьку відбулася презентація інсталяції мисткині Богдани Пацюк – «Бункер»
У суботу, 9 грудня у Луцьку в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбулося відкриття інсталяції мисткині Богдани Пацюк – «Бункер».
Як розповіла керівниця музею Леся Корсак, молода мисткиня вже втретє на виставкових проєктах та вдруге бере участь в чинній залі.
Богдана Пацюк народилася та закінчила Волинський фаховий коледж культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського, згодом закінчила Львівську національну академію мистецтв. Живе та працює у Львові вже майже 10 років.
Виставкову діяльність почала ще з юного віку, у 2016 році. Її виставкові проєкти відбувалися по території України: у Луцьку, Києві, Львові, Кривому Розі, Харкові, а також за кордоном: Італії, Норвегії, Польщі, Німеччині.
«Для мене цей проєкт асоціюється з тим, що кожна людина потребує захисту, нам потрібен захист, як фізичний: сховатися, отримати медичну допомогу, їжу, отримати спілкування, розуміння, що ти не сам. Ну і духовий захист, розуміння, що ти не в бункері, тому потрібна спільнота людей, яка може з тобою поспілкуватися, оскільки ми впадаємо в депресію і потребуємо «кокону», який нас захистить», – сказала Леся Корсак.
Потреба в безпеці – одна з найважливіших сходинок, яка веде до задоволення вищих потреб. Тобто, якщо людина немає що їсти, пити або де жити, то наряд чи вона буде задумуватися про глибші речі. Тобто, це низ піраміди, задовольнивши який, ми матимемо сили та можливость рухатися вище.
«Я задумалася над почуттям безпеки. Тому що коли все добре, то це ніби в порядку речей, але як тільки забирається почуття безпеки, ми відразу думаємо, куди сховатися. «Бункер безпеки» – це не тільки про місце, але й про людей, про свою знайому територію, де хочеться побути, коли все кепсько».
«Цей проєкт в мене взагалі не асоціюється з бункером. Для мене це ніби небесні брили, каміння, які летять, і саме від них потрібно захищатися», – розповіла відвідувачка Музею Вікторія.
«Коли я побачила цю неймовірну роботу, в мене виникло почуття того, що в цьому житті немає нічого стабільного, я подивилася на цю інсталяцію і в мене це асоціюється з тим сьогоденням, з яким ми живемо зараз, з війною, з тим, що ти ніде не можеш сховатися від неї, тобто де б ти не сховався, в тебе все одно є своя доля», – сказала Людмила.
Читайте також:
• Дитячі малюнки на уламках ракет: волиняни презентували у Варшаві незвичайну виставку
• Лучан запрошують шукати сенс життя на виставці «Космогонія сенсів». Фото
• На принтах - відомі картини. У Луцьку відкрили мистецьку крамницю