У супермаркетах порушують права українців: що заборонено робити продавцям

У супермаркетах порушують права українців: що заборонено робити продавцям

Співробітники супермаркетів та магазинів не мають права примушувати покупців оплачувати пошкоджений чи розбитий товар – проте лише у тому випадку, якщо це сталося випадково.

Якщо ж представники закладу наполягають на вині клієнта, то мають довести її в суді – адже самостійно стягувати такі виплати вони не мають права. Покупцям у такому разі слід викликати поліцію.

Це пояснили експерти «Захисту прав споживачів». Там зазначили:

  • співробітники супермаркетів та магазинів самостійно можуть лише зафіксувати факт пошкодження майна;
  • покупцям у такому разі слід викликати поліцію.

«Якщо товар пошкоджено ненавмисне – тоді законодавство на боці споживачів. Згідно зі ст. 323 Цивільного кодексу України ризик випадкового знищення та випадкового псування майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом. Адже покупець – не власник, поки не заплатить за товар» , – зазначили експерти.

При цьому вони наголосили: за ст. 17 Закону України »Про захист прав споживачів», забороняється примушувати споживача купувати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту. Відповідно, «ніхто не може змусити вас сплатити пошкоджений або розбитий товар».

«Тому, якщо працівники закладу наполягають на вашій вині, то її потрібно спершу довести у суді. Самостійно стягувати такі виплати працівники магазину не мають права, а тільки зафіксувати факт пошкодження свого майна», – резюмували експерти.

Разом з тим, підкреслили експерти, у будь-якому разі, працівники торгової точки мають спершу звернутись до правоохоронців. Щоб зафіксувати факт порушення.

«Рекомендуємо суб’єктам господарювання врахувати можливі ризики пошкодження товару при його розкладці, покупцям бути обережними, а при виникненні спірних ситуацій викликати поліцію», – підсумували вони.

Читайте також:

Можливо зацікавить