У громаді на Волині вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

У громаді на Волині вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

 

Біля пам’ятного знака ліквідаторам аварії на ЧАЕС в Рожищі 26 квітня зібралися представники влади, громадськості та ті, кому власноруч довелося долати наслідки страшного лиха.

26 квітня є днем пам'яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також вшанування героїзму тих свідків наймасштабнішої в світі аварії, чиї правдиві розповіді про ліквідацію катастрофи сьогодні вже є сторінками нашої історії.

Голова Рожищенської міської ради Вячеслав Поліщук зі словами подяки звернувся до присутніх на зустрічі ліквідаторів та закликав пам’ятати та шанувати людей, які загинули чи постраждали від цієї катастрофи.

Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Рожища Василь Шняк відслужив поминальну молебень, після чого до пам’ятного знака поклали квіти.

Цього ж дня в Рожищенському історико-краєзнавчому музеї КЗ "Центр культурних послуг" Рожищенської міської ради було проведено тематичний захід "Гірчить Чорнобиль крізь віки", учасниками якого стали ліквідатори аварії на ЧАЕС Микола Василюк та Іван Штик з Дубища, Віктор Слобода з Рожища.

З захоплення слухали спогади про шість довгих місяців робіт з рекультивації земель в зоні ЧАЕС Івана Штика школярі Рожищенського ліцею №1, присутні на заході. Для них ці свідчення – справжня і правдива сторінка історії.

Бо як наголосила ведуча заходу, директор Центру культурних послуг Наталія Патійчук, хоча минуло вже тридцять сім років, як сталася жахлива трагедія на Чорнобильській АЕС, ми й досі відчуваємо на собі її наслідки.

Також присутні мали змогу оглянути тематичну виставку, підготовлену співробітниками музею, фотоматеріали та друковані видання про події тих днів.

У громаді на Волині вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофиУ громаді на Волині вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофиУ громаді на Волині вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофиУ громаді на Волині вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофиУ громаді на Волині вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофиУ громаді на Волині вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофиУ громаді на Волині вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

Можливо зацікавить