У ЗСУ пояснили, чому повістки до ТЦК часом отримують люди з інвалідністю
Українці з інвалідністю можуть отримувати повістки, якщо територіальний центр комплектації не знає про стан їхнього здоров'я.
Про це повідомила пресслужба ОК «Північ».
Зазначається, що вручення повісток чоловікам з інвалідністю є поширеною претензією до ТЦК.
«Якщо чоловік отримав інвалідність після приписки до призовної дільниці або взагалі не стоїть на обліку в ТЦК, то там про його інвалідність знати не можуть», - пояснили військові.
У командуванні вказали, що такі випадки регламентуються постановою міністра оборони від 2022 року, де зазначено, що у разі зміни персональних даних військовозобов'язані мають поінформувати про них ТЦК протягом семи днів.
«Тобто якби чоловіки вчасно звертались до ТЦК, таких випадків було б суттєво менше», - зауважили в ОК «Північ».
Також зауважують, що військовий облік ведеться також у місцевих радах, ЦНАПах та на підприємствах, де чоловіки працюють, тобто інформацію потрібно подавати й туди.
У ЗСУ спростували інформацію про те, що повістка – це неодмінно шлях «на нуль». У пресслужбі оперативного командування наголосили, що виклик до ТЦК – це передусім уточнення даних про людину. У разі визнання чоловіка придатних до служби, він не прямує одразу на фронт. Його скеровують до одного з навчальних центрів.
Читайте також:
- В Україні залишать відстрочку від призову для особливої категорії осіб: деталі
- Відомий волинський журналіст боронить Україну на фронті: інтерв'ю зі Святославом Лесюком