Усі мрії змінила війна: як переселенка з Дніпропетровщини влаштовує життя на Волині

Усі мрії змінила війна: як переселенка з Дніпропетровщини влаштовує життя на Волині

Анна Солодовник родом із Дніпропетровщини. Як і належить молодій людині, будувала плани на майбутнє, докладала зусиль для їх реалізації. Проте повномасштабне вторгнення росії внесло чималі корективи. Й наразі вона проживає в Любешові.

Кожен, хто відвідує магазин «Наш край», не міг не звернути уваги на нову симпатичну, приємну в спілкуванні касирку, - йдеться на сторінках газети «Нове життя». 

Лише ближче познайомившись, можна дізнатися, що Анна – не місцева. Бо ж розмовляє чудовою українською, заперечуючи стереотип, що східняки не володіють державною мовою. Також відчувається, що дівчина не просто комунікабельна, а досить начитана, освічена.

У 2012 році вона закінчила школу у рідному селищі Просяна на Дніпропетровщині і вступила до вишу в Донецькій області – Донбаської національної академії будівництва та архітектури. Через два роки переїхала в Дніпро, де «перепоступила» у виш за своєю спеціальністю, отримала диплом інженера-еколога. Там її й застала звістка, що розпочалася війна.

Проте у Дніпрі було безпечно на той час, тож ще вісім років жила, працювала. Також будувала плани на майбутнє з коханим, котрий родом із Любешова. Доки 24 лютого росія не розпочала повномасштабного вторгнення. Було два «прильоти» неподалік місця, де вони знімали житло, тож зрозуміли, що в Дніпрі залишатися небезпечно. І в десятих числах березня вони переїхали в Любешів. Адже «тут тихіше», оповідає переселенка. Погляд дівчини сумніє, коли згадує свою малу батьківщину, родину:

«Моє селище Просяна знаходиться посередині між Дніпром та Донецьком. Дядьки, бабусі залишилися там, наразі живе також багато переселенців. Мама до повномасштабного вторгнення росії в Україну проживала на околиці Маріуполя. Саме з того мікрорайону розпочалося захоплення міста. І вона з чоловіком та меншим моїм братом перебралися зі свого будинку у інший багатоквартирний, три тижні ховалися по підвалах. У той період із ними не було зв’язку, тож я не знала, чи вони взагалі живі. А потім їх вивезли примусово в росію. Мої інші сестра та брат виїхали теж. Одна сестра – за кордон, має власну сім’ю, а до вторгнення проживала на Черкащині».

Любешівець Євгеній працює дистанційно айтішником. Та й Анна вже через кілька днів після приїзду вирішила, що не сидітиме склавши руки. Тож звернулася до Любешівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості, зареєструвалася як безробітна. Таким чином і влаштувалася касиркою в магазин «Наш край».

Каже, колектив там хороший, усі допомагають, підказують, якщо є потреба. Їй же не звикати працювати з людьми. Спочатку в Дніпрі влаштувалася в магазині косметики, потім менеджером із продажу в типографії, де замовлення були на широкоформатний друк – плакатів, банерів та подібної продукції. Останні роки трудилася у магазині жіночого одягу – продавцем-консультантом, згодом заступницею керуючого магазину. Мала Анна Солодовник хорошу роботу, купу задумів.

«Мріяла про власне житло, розвиватися як особистість, подорожувати Україною та за її межами. І раптом повномасштабна війна, котра в усьому поставила паузу. Хоча мені пощастило, порівняно з іншими українцями. Адже я жива, є дах над головою та все необхідне. Раніше у вільний час я займалася танцями. У Дніпрі любила відвідувати музеї, парки, здійснювати піші екскурсії. Подорожувала під час відпустки різними містами України, побувала в Запоріжжі, Києві, Харкові, Львові, Закарпатті. Тепер же основна мрія, як і у всіх українців, – мир в країні. Тоді всі бажання та задуми зможемо здійснити», – розмірковує внутрішня переселенка.

А ще дівчина завжди охоче читала художню літературу. Тепер переважно релаксує саме за цим заняттям. Останнім часом читала «Архіпелаг ГУЛАГ» Олесандра Солженіцина про радянський концтабір, бо вважає, що тема й нині є актуальною. Та й загалом дівчина цікавиться історією. Тим більше, що нині ми всі є учасниками доленосних подій у державі.

Можливо зацікавить

Шана Герою: Волинь прощатиметься з загиблим захисником Валерієм Солодухою

Останній бій прийняв на Курщині: волиняни прощатимуться з Героєм Валерієм Солодухою

Волинянин Валентин Карпік – воїн, який віддав життя за Україну

Втрати війни: загинув молодий Герой з Волині Валентин Карпік

день народження, волинь

22 лютого: хто з волинян святкує День народження

Закликають гідно зустріти Героя: на рідну Волинь повертається воїн Андрій Пронцевич

Закликають гідно зустріти Героя: на рідну Волинь повертається воїн Андрій Пронцевич

Похоронили сина, а через тиждень – маму: історія сапера Миколи Федорука, який не сховався за «бронню»
фото

Похоронили сина, а через тиждень – маму: історія сапера Миколи Федорука, який не сховався за «бронню»

На Волині судитимуть ділків, які переправляли ухилянтів через ліс до Польщі за 6500 доларів

На Волині судитимуть ділків, які переправляли ухилянтів через ліс до Польщі за 6500 доларів

ЗСУ визначили нові умови мобілізації чоловіків 50+.

Мобілізація дідусів: чи призивають чоловіків старше 50 років

Мобілізація 2025 - як проблеми із зубами впливають на придатність до військової служби

Відсутність зубів не звільняє від мобілізації: кого призиватимуть попри стоматологічні захворювання

Було не до тортиків: боєць із Волині зустрів 24-річчя, відбиваючи  найважчий ворожий штурм
відео

Було не до тортиків: боєць із Волині зустрів 24-річчя, відбиваючи найважчий ворожий штурм