Виправдали ексбухгалтера волинського комунального підприємства, яку судили за службову недбалість з тяжкими наслідками

Виправдали ексбухгалтера волинського комунального підприємства, яку судили за службову недбалість з тяжкими наслідками

Тепер уже колишня головний бухгалтер комунального підприємства на Волині Ніна Растригіна, яку прокуратура обвинувачувала у службовій недбалості, що завдало шкоди Ковельській міській раді, уникла кримінальної відповідальності.

Про це йдеться в ухвалі Ковельського міськрайонного суду, передає Ковель Media.

Кримінальне провадження щодо посадовиці було внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 вересня 2022 року за №42022032110000090. Її обвинувачували у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (Службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки). Це карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

На посаді головного бухгалтера КП «Добробут» Ніна Растригіна працювала від 19 березня 2008 року.

В обвинуваченні говориться, що у період з квітня 2019 р. до листопада 2021 р. вона не забезпечила належний контроль за станом бухгалтерського обліку, веденням касових операцій на підприємстві.

«…власноручно здійснюючи внесення інформації про надходження та вибуття готівки в касі у розділ «301 каса» Головної книги ККП «Добробут» на підставі журналу ордеру № 1 «Каса в національній валюті», не виявила та не вжила заходів щодо припинення здійснення неправдивих касових операцій з надходження готівки в касу підприємства, як повернення незаконного зарахування коштів в сумі 488 772,16 грн. на картковий рахунок підпорядкованого бухгалтера підприємства ОСОБА_6, які відбувались по касових ордерах, не підписаних керівником та головним бухгалтером, чим охоронюваним законом інтересам громади Ковельської міської ради в особі ККП «Добробут», як розпоряднику коштів міського бюджету, спричинено тяжкі наслідки, а саме матеріальні збитки на загальну суму 488 772,16 грн внаслідок їх привласнення підпорядкованим бухгалтером ОСОБА_6», – йдеться в обвинувальному акті

Таким чином, головний бухгалтер, будучи службовою особою, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним громадським інтересам, вчинила злочин, передбачений ч. 2 ст. 367 КК України.

У суді обвинувачена заявила клопотання з проханням звільнити її від кримінальної відповідальності і закрити провадження «у зв’язку зі зміною обстановки, на підставі ст. 48 КК України».

 Прокурор та представник потерпілого не заперечили проти задоволення клопотання, вважають його підставним. В Єдиному державному реєстрі судових рішень прізвище цього державного обвинувача не вказано, як і того, хто саме представляв Ковельську міську раду.

За їх словами, колишня головна бухгалтерка вперше вчинила кримінальний проступок, внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність і вона перестала бути суспільно небезпечною особою.

«Кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується Растригіна Н.Я., віднесене до нетяжких злочинів, згідно ст. 12 КК України.

Растригіна Н.Я. перестала бути суспільно небезпечною. Вона пенсійного віку, на сьогодні звільнилася з посади головного бухгалтера ККП «Добробут» і перебуває на пенсії. Як і раніше, так і зараз Растригіна Н.Я. виключно позитивно характеризується. Характер кримінального правопорушення, зміни, які відбулися в її житті, фактично виключають можливість вчинення нею в майбутньому кримінально караних дій, застосування до неї заходів кримінально-правового впливу недоцільне», – йдеться в ухвалі суду

Головуючий у справі суддя Сергій Панасюк ухвалив звільнити Ніну Растригіну від кримінальної відповідальності «у зв’язку із зміною обстановки» та закрив кримінальне провадження.

До речі, згідно відкритих даних судової влади України, за останні п’ять років Ніна Растригіна 7 разів притягалася судом до адміністративної відповідальності за порушення порядку ведення податкового обліку, а директор КП «Добробут» Ігор Михалевич притягався до адміністративної відповідальності за різними статтями 14 разів.

Читайте також:

Можливо зацікавить