Волинська майстриня вишила на міжнародному рушнику єднання поліський орнамент
Майстриня Людмила Завада завершила вишивання волинського візерунка на міжнародному рушнику єднання. Його можна побачити у Волинському краєзнавчому музеї.
Про це вишивальниця розповіла Суспільному.
Волинський візерунок, який вишила майстриня, обрали із жіночої святкової сорочки, що зберігається у фондах Волинського краєзнавчого музею.
«Це сорочка із села Кукли, Маневицького району, її вишила Пелагея Макарчук. Орнаментована вишивкою характерною для першої половини ХХ століття», – розповідає заступниця директорки з наукової роботи Людмила Мірошниченко-Гусак.
«Спосіб вишивки теж обрали характерний для Волині – заволікання та занизування. Вони виникли значно раніше, за традиційний хрестик», – каже майстриня Людмила Завада.
Подивитися на волинський візерунок до музею прийшли майстри народної творчості та учениці фахового коледжу, що здобувають професію кравчинь-вишивальниць. Усі разом вийшли на подвір'я музею, розгорнули рушник, щоб зробити фото.
Що відомо про міжнародний вишитий рушник єднання «Цвіт вишиванки»
Його на Волинь передали 9 березня цього року. Сам проєкт започаткували 2013-го. Волинь стала восьмим регіоном України, де вишивали на полотні довжиною 12,5 метрів. Рушник мандрував дев'ятьма країнами світу, де свій характерний орнамент вишили представники української діаспори.
Читайте також:
- «Хочу футболку, як у президента»: лучанка, чий одяг носить Зеленський, про плани, тренди і моду
- В’яже оригінальні речі: волинянка перетворила хобі у свою роботу
- Верстати стають експонатами музеїв: волинянка хоче зробити з ткацтва «родзинку» краю