Волинські проєкти виграли грант від ЄС на понад 7,5 млн євро

Волинські проєкти виграли грант від ЄС на понад 7,5 млн євро

Сім волинських проєктів у сфері «Довкілля» отримають фінансування від Європейського Союзу на загальну суму 7,5 млн євро.

17-19 квітня у Кросно (Польща) відбулося засідання Моніторингового комітету Програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027, – повідомив у фейсбуці начальник ОВА Юрій Погуляйко.

На заході працювали представники національних і регіональних органів влади України та Республіки Польща, а також Європейської Комісії.

Ключова тема – відбір проєктів за тематичною ціллю «Довкілля», які відповідають показникам ефективності та результативності, а також матимуть найпомітніший вплив на територію реалізації Програми.

Захищала проєкти та представляла Волинь начальниця відділу міжнародної технічної допомоги управління зовнішніх зносин та міжнародної технічної допомоги департаменту економічного розвитку зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів ОДА Олена Бегаль.

Загалом комітет Програми прийняв рішення про надання гранту для 44 проєктів зі 132 поданих заявок. Серед відібраних – сім волинських:

  1. «Спільні дії для покращення співпраці у запобіганні стихійним лихам та кліматичним загрозам на транскордонній території Польщі та України» (1 державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області та виконавчий комітет Ківерцівської міської ради у співпраці з Ґміною Клюково Підляського воєводства та Ґміною Червін Мазовецького воєводства).
  2. «Спільні дії в Остроленсько-Седлецькому субрегіоні та Волинській області з підготовки рятувальних служб до боротьби з пожежами, стихійними лихами та іншими загрозами, пов'язаними зі зміною клімату» (Головне управління ДСНС України у Волинській області у співпраці з містом Седльце Мазовецького воєводства, міською комендатурою Державної пожежної охорони в Седльце та Ґміною Збучин Мазовецького воєводства).
  3. «Спільне просування та реалізація заходів, пов’язаних зі стійкістю до змін клімату – стихійних лих та пожеж» (Головне управління ДСНС України у Волинській області у співпраці з Воєводським управлінням державної пожежної служби в Любліні).
  4. «Співпраця на користь клімату – розвиток зеленої інфраструктури в Ленчні та Ковелі» (Виконавчий комітет Ковельської міської ради у співпраці з Ґміною Ленчна Люблінського воєводства).
  5. «Дике життя у великому місті: захист і промоція дикої природи й біорізноманіття в Луцьку та Жешуві» (Виконавчий комітет Луцької міської ради у співпраці з муніципалітетом міста Жешув Підкарпатського воєводства).
  6. «Безпечна каналізація задля здорового довкілля: транскордонні рішення Луцька та Білостока» (Луцькводоканал у співпраці з Білостоцьким водоканалом Підляського воєводства).
  7. Підвищення безпеки на транскордонній території в сфері рятування (Головне Управління ДСНС України у Волинській області спільно з містом Августів Підляського воєводства).

До слова, Волинь посіла друге місце серед областей України за кількістю відібраних проєктів із загальним бюджетом у понад 7,5 млн євро.

Читайте також: 

Можливо зацікавить

Ростислав Чапюк, Волинь

22 травня: хто з волинян святкує День народження

відключення світла

22 травня на Волині вимикатимуть світло: що відомо

Yaktak

Національна музична премія: у співака з Волині Yaktak одразу три номінації

Перейменування вулиці

Поліг на Харківщині, де свого часу збирав врожай: на Волині перейменували вулицю на честь загиблого Героя

втрати війна

Чорний день у Луцькій громаді: війна забрала життя двох Героїв Дениса Угорова та Олега Скорупського

нагороди війна
фото

«Жодні відзнаки не повернуть найдорожче»: на Волині рідним загиблих захисників вручили їхні нагороди

світло

«СвітлоЄ»: лучанин створив мобільний додаток, в якому можна відслідковувати відключення електроенергії на Волині

УПЦ Верховна Рада

У Верховній Раді заблокували трибуну: волинські нардепи ініціювали заборону УПЦ МП

втрати

Троє дітей понад усе чекали повернення батька: Герой з Волині загинув унаслідок ворожого мінометного обстрілу