Волинянка виготовляє кількаметрові квіти та оригінальні світильники
Лариса Гембік із села Воєгоща Камінь-Каширської громади рік тому почала працювати зі спіненим поліетиленом, інакше кажучи – ізолоном. Виготовляє з нього ростові квіти, підлогові та настільні світильники. У «творчому арсеналі» – від кількасантиметрових квіток, які легко вміщаються в долоню, до кількаметрових, більших від самої майстрині.
Волинянка навіть у новозбудованому будинку самостійно розмалювала стіни і зробила барельєфи, а доповнила дизайн приміщення авторськими світильниками та ростовими квітами, - пише газета Полісся.
Лариса зізнається: надивилася тієї краси в інтернеті. Коли зробила на пробу троянду, поставила високу планку – двометрова орхідея.
Пізніше були лілія, хризантема, півонія, магнолія, тюльпани, гортензії і навіть лялька. Такі квіткові композиції приносять естетичне задоволення, а у вечірній час деякі з них освітлюють кімнату. У цьому, розповідає жінка, їй допомагає син, який опановує професію електрика.
Найважливіше для майстрині – надати квіткам максимальної природності. Для цього вирізає деталі, а потім з допомогою будівельного фена нагріває і формує пелюстки, вигинаючи та розтягуючи ізолон. Якщо хоче зробити світильник – попередньо надягає плафон, а за ростову основу слугує пластикова труба. Наразі вироби живляться від електромережі, але через нестабільну ситуацію в енергосистемі України майстриня роздумує над тим, аби її творіння можна було підключити до накопичувача енергії (повербанка) або батарейок.
– Вдома ніколи відсиджуватися та й час складний, інколи думаєш, що не до мистецтва, але душа потребує і хочеться ділитися з людьми частинкою своєї радості. Це краса, що не в’яне і надовго зберігає улюблений аромат, – підсумовує Лариса Гембік. – А ще ізолонові квіти практичні у догляді – їх можна протирати і мити під проточною водою, за бажанням – фарбувати. Спінений поліетилен загалом зручний для роботи матеріал – гіпоалергенний, пожежобезпечний, не втрачає візуальних характеристик.
Іванна ВЕЛИЧКО
Читайте також:
- Дідусь п'яти онуків з Волині плете кошики із шпагату за дві години
- Замовляють з усієї Волині: історія кравчині, яка зробила бізнес на пошитті одягу
- Колишній волинський військовий створює подарункові патріотичні сокири для побратимів
- «Найважче - відчуття того, що в тебе все забрали»: майстер з Луганщини робить патріотичні татуювання у Луцьку