«Як я просила його не йти», - мати загиблого Героя з Волині Віталія Петрука
![«Як я просила його не йти», - мати загиблого Героя з Волині Віталія Петрука](https://vsn.ua/storage/news/KxoJ8b7kHrgkWOJGLTviH0cGz9L30xAlTavaQdsA.png)
Герой з Волині Віталій Петрук загинув 7 червня 2023 року на Донеччині.
Історію зафіксували у селі Гаразджа на Волині журналістка Іванна Рудишин і фотографка Людмила Герасимюк, пишуть на платформі Меморіал Героїв.
«Я просила його не йти. Він у 2014-му був на війні. Був поранений і комісований. Він пішов у тероборону ще в січні, за місяць до повномасштабної. Казав, що велика війна точно буде. Питання тільки – коли. Він дуже любив життя і дуже любив Україну, більше за все», – каже Валентина Петрук, мама Героя Віталія Петрука.
Воїн загинув 7 червня 2023 року на Донеччині. Батьки приїжджають на кладовище щодня.
«До 40 днів приїжджали двічі на день. Зранку пили з ним каву. Після 40 днів мені стали казати, щоб я відпустила його душу. А я ж сина навіть не бачила мертвим. Чоловікові дали побачити, опізнати, а мені не дозволили. Я не можу відпустити, розумієте?» – горе жінки вихлюпується назовні. Вона ридає ридма.
Прадід Віталія загинув у Казахстані, куди його виселила радянська влада, борючись із українським підпіллям.
Валентина ділиться: «Лише два роки тому ми дізналися, що мій дід був в УПА, тому і став жертвою депортації. Напевно, у сина були прадідівські гени. Бо Віталік знав багато повстанських пісень, цікавився історією. Як сказала наша дочка, його сестра: він знав історію, він нею жив, він в ній і лишився. Дуже хочеться, щоб ті, хто загинув, не були забуті. А для нас – це вже біль до останнього подиху».
![«Як я просила його не йти», - мати загиблого Героя з Волині Віталія Петрука](https://vsn.ua/storage/image-icons/9kG46AoXXoAPx4hjQB8Pt2na6SV2zwXLJ48QdBlS.jpg)
![«Як я просила його не йти», - мати загиблого Героя з Волині Віталія Петрука](https://vsn.ua/storage/image-icons/rIu1oRT07QLHt8NVBv7vNfOe9VDt16p7p4hAGY9r.jpg)
![«Як я просила його не йти», - мати загиблого Героя з Волині Віталія Петрука](https://vsn.ua/storage/image-icons/7Hs9RFLll9tWajb22oJ4NAWOApljyaHFuY7Qhhbn.jpg)
![«Як я просила його не йти», - мати загиблого Героя з Волині Віталія Петрука](https://vsn.ua/storage/image-icons/jWqJb3LPOE5HhUtOkRuEEkq7lE70XwdTe7EIOMS0.jpg)
![«Як я просила його не йти», - мати загиблого Героя з Волині Віталія Петрука](https://vsn.ua/storage/image-icons/DVfQ37EN9UVcuLpDzto7rxYp1qv41dmCpwqvmd70.jpg)
Читайте також:
- Сімейне життя не складалося, але має двох синів: спогади про загиблого 45-річного Героя з Волині
- Дружина телефонувала повідомити, що на війні загинув сусід, не знавши, що чоловік також поліг у бою: історія Героя з Волині
- Менший брат стояв навколішки перед домовиною і просив прощення, що не зумів вберегти: спогади про 21-річного воїна з Волині