Як на Волині гвардійці-кінологи виховують майбутніх службових собак
Чотиримісячні німецькі вівчарки Адель і Андре в майбутньому будуть служити в підрозділі волинських гвардійців.
У цих чотирилапих сестричок гарний родовід і добрі спадкові характеристики. Але якими вони стануть – залежить передусім від виховання. Поступово, за кілька етапів, їх навчать допомагати військовослужбовцям виконувати завдання, - йдеться на сайті Національної гвардії України.
«Перший етап – це соціалізація собак. Вони звикають до людей, машин і міського шуму. Вчаться відгукуватися на свої клички, виконувати базові команди, такі як «сидіти», «лежати», «не можна». А ще звикають до апортувального предмета, який потім буде для них винагородою за добре виконану роботу», – пояснює командир кінологічного взводу Ростислав.
Крім того, саме зараз закладаються первинні навички й щодо фізичної підготовки собак – не боятися висоти, долати бар’єри.
Кінолог Леонід майже три роки служить у взводі. На цьому етапі виховувати Адель і Андре доручено йому. Щоб встановити психологічний зв’язок із собакою, треба якнайчастіше вигулювати його. Звиканню до кінолога сприяє й те, що тільки він годує собаку.
«Як навчиш змалку – те й отримаєш у підсумку. Простіше працювати із собаками кількамісячного віку, ніж ламати психіку дорослого пса, намагаючись його чомусь навчити. Собаки добре відчувають настрій кінолога, і в роботі з ними є маса тонкощів. Майже так, як із дітьми», – каже Леонід.
Із шестимісячного віку життя двох його підопічних кардинально зміниться. Вони почнуть проходити загальний курс дресирування, під час якого навчатимуться виконувати значно більшу кількість команд, ходити поруч із кінологом, долати смуги перешкод.
А наступним етапом стане вже спеціальний курс підготовки службового собаки – пошук людини по запаховому сліду та її затримання. Якщо ж буде обрано спеціалізацію з пошуку зброї чи вибухових речовин, то за кілька місяців у навчальному центрі собачий ніс навчиться безпомильно реагувати на них.
«У пса свої показники розвитку, екстер’єр і конституція повинні відповідати його віку. І щоб наші Адель і Андре відповідали цьому стандарту краси і сили, ми їм забезпечуємо збалансований раціон кормів і чотириразове харчування», – додає командир кінологічного взводу Ростислав.
Службові собаки – неоціненні партнери гвардійців при охороні громадського порядку, конвоюванні та охороні підсудних. Їхнє формування зазвичай завершується до одного року, але виконувати службові завдання пес може й у меншому віці – за умови якісного навчання.
Читайте також:
- У перервах між службою повертається у майстерню: нацгвардієць з Луцька виготовляє церковний іконостас
- Зворушлива історія: собака врятувала військового з Волині та його побратимів на позиції в Бахмуті
- У волинській бригаді ТрО служить «донбаський оркодав»