За міліметр від смерті: у грудях захисника з Волині застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу
![Порятунок військового](https://vsn.ua/storage/news/CGFvzrLK4LEXmdtM3N7NIcjW9MpYCkcc4NTYFk7s.png)
Лікарі врятували захисника з Волині Романа Клізу, у грудях якого застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу.
Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.
42-річний Роман Кліза – з Волині. До великої війни працював водієм за кордоном. У день повномасштабного вторгнення приєднався до ЗСУ. Був аеророзвідником. Та в грудні минулого року зазнав важкого поранення.
«Ми вийшли на позиції і тільки підійшли до бліндажа, як до нас прилетів дрон. Далі нічого не памʼятаю», - згадує про той день Роман. Тоді один з його побратимів загинув на місці, а Романа доправили до шпиталю.
Отямився вже в лікарні Дніпра. Захисник пробув у комі дев’ять днів. Спершу тамтешні медики зробили все можливе, аби врятувати чоловіка. Внаслідок важкої мінно-вибухової травми йому пошкодило ділянку у правій частині мозку. Та значно критичніше було те, що один з уламків снаряду застряг у грудній клітині чоловіка просто за міліметр від дуги аорти – частини головної артерії кровоносної системи – та трахеї. Будь-якої миті частинка металу могла пошкодити аорту та захисник помер би за лічені секунди.
Щойно стан Романа вдалося стабілізувати, його перевели до столичної лікарні, а звідти – до Львова – у відділення кардіохірургії та трансплантації серця Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона. Тут медики провели обстеження та склали план хірургічного втручання. Оперував Романа разом із нашими кардіохірургами і його лікар з Інституту Амосова, завідувач відділення хірургії аорти Віталій Кравченко.
![За міліметр від смерті: у грудях захисника з Волині застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу](https://vsn.ua/storage/image-icons/GkuXath49kx3lOXVBGfQLMEfW5NNObNwP90DSEJi.jpg)
![За міліметр від смерті: у грудях захисника з Волині застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу](https://vsn.ua/storage/image-icons/PkNWiiK653tUjrp8UgZ0ZEbf5h0aeXaY0zzDSK2g.jpg)
![За міліметр від смерті: у грудях захисника з Волині застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу](https://vsn.ua/storage/image-icons/XTBGerutiecksCQ3zt8AEvqbIMOWprBiYHJ8ECF2.jpg)
![За міліметр від смерті: у грудях захисника з Волині застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу](https://vsn.ua/storage/image-icons/4JvpoJNHBCqSQIhCNYMCGXSiqBo6H4WRg7XAZRUW.jpg)
«Під час втручання ми розкрили грудну клітку, мобілізували аорту та дугу та безпечно вийняли уламок, який застряг в стінці аорти, не пошкодивши при цьому життєво важливі структури. Операція тривала дві години. Тепер життю пацієнта нічого не загрожує», - розповідає Роман Домашич, керівник Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона.
![За міліметр від смерті: у грудях захисника з Волині застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу](https://vsn.ua/storage/image-icons/CBDRuwleZYAQaQQT4BPJ1adZnScjuMrD2rv1RKo6.jpg)
![За міліметр від смерті: у грудях захисника з Волині застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу](https://vsn.ua/storage/image-icons/XUiooGE6HNlfVVSBYyTM28GkNXwL3ckPKW6tIGZ2.jpg)
![За міліметр від смерті: у грудях захисника з Волині застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу](https://vsn.ua/storage/image-icons/Ks9K77hUhSMuZ0yzFWxpBQNi9QWfTesNvULA1pmJ.jpg)
![За міліметр від смерті: у грудях захисника з Волині застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу](https://vsn.ua/storage/image-icons/4Y2CJ0c5jAwQJTEXMcZKOoCBryhl4iW4tVv2mbew.jpg)
Нині захисник проходить реабілітацію. Через пошкодження мозку у нього була паралізована ліва рука, порушена ходьба та координація. Але після тижня занять з фізичним терапевтом він зумів зробити свої перші кроки.
«Найбільше мотивує те, що я бачу результат. З кожним днем я роблю на кілька кроків більше, це дає надію», - ділиться пацієнт.
На Романа чекає тривала реабілітація. А ще – нейрохірургічна операція – для відновлення дефекту черепа. Зараз для нього виготовляють індивідуальні титанові 3D пластини, які невдовзі встановлюватимуть наші нейрохірурги. Понад усе чоловік мріє відновитися, щоби зустріти нашу перемогу на двох ногах і після цього – побудувати дім своїми руками.
![За міліметр від смерті: у грудях захисника з Волині застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу](https://vsn.ua/storage/image-icons/Mw8JHEDpNYps8cQxiLFuDNOOKldr2zTQHxBIsDv3.jpg)
![За міліметр від смерті: у грудях захисника з Волині застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу](https://vsn.ua/storage/image-icons/SxOcDyN4XFBlxu0W3NmQdpH8ozyH0vb0shVTWL5s.jpg)
![За міліметр від смерті: у грудях захисника з Волині застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу](https://vsn.ua/storage/image-icons/lGXEksVEcfVfxp01o0oC00OdvnYH4ZZWN1Ax97zo.jpg)
![За міліметр від смерті: у грудях захисника з Волині застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу](https://vsn.ua/storage/image-icons/D21u9vGoci99iM5napupgR0zZCDDIuV2UgK4yBbK.jpg)
![За міліметр від смерті: у грудях захисника з Волині застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу](https://vsn.ua/storage/image-icons/SUuprs3Jufm0ebi0G5rkLWE397sBKX0mJ4hv6vYI.jpg)
Читайте також:
- Військова, яка пережила російський полон, нині працює у луцькому ТЦК
- Капелан з Волині отримав відзнаку