Загинув на полі бою під час евакуації пораненого: захиснику з Волині просять присвоїти державну нагороду

Війна в Україні

42-річному захиснику з Волині Олексію Клімчуку просять посмертно присвоїти звання Героя України.

ВІдповідну петицію на сайті Президента України зареєструвала дружина бійця Ольга Клімчук.

Санітарний інструктор медичного пункту 98 батальйону 60 Інгулецької ОМБР військової частини А0335, молодший сержант Клімчук Олексій Євгенович 02.03.1981 р.н. народився на Волині в селі Вишеньки Рожищенської громади.

Олексій був призваний на військову службу під час мобілізації 14.01.2023 року. Вступивши до лав ЗСУ, він успішно засвоїв навчальну програму і виконав практичні навички відповідно до рівня ALL Service Members (ASM) згідно з рекомендаціями комітету ТССС та отримав сертифікат, на основі якого його було призначено на посаду бойового медика взводу. Він сумлінно і з великою відповідальністю виконував свої службові обов'язки, за що і отримав підвищення, посівши посаду старшого бойового медика.

У квітні отримав осколкове поранення в наслідок артобстрілу в населеному пункті Бахмут Донецької області під час виконання службових обов'язків при евакуації поранених побратимів. Пройшовши курс лікування, повернувся у стрій до виконання службових обов'язків. Згодом був командирований до Великої Британії, де пройшов прискорений навчальний курс бойового медика та отримав сертифікат ВОС-878. Повернувшись з навчання, ділився набутими навичками і вміннями змолодими воїнами. Після важких штурмів на околицях Бахмуту посів посаду санітарного інструктора медичного пункту.

Олексій брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією проти України, перебуваючи в районах здійснення зазначених заходів на території Київської, Дніпропетровської, Харківської, Донецької областей.

31.01.2024 року на території Донецької області поблизу села Ямполівка загинув під час виконання бойового розпорядження на полі бою під час евакуації пораненого, внаслідок мінометного обстрілу від множинних проникаючих осколкових поранень.

«Олексій відважно виконував свій обов'язок, до останнього свого подиху боровся за життя своїх побратимів. Перебуваючи в зоні бойових дій, ніколи не скаржився, що йому важно, навпаки, старався підтримати усіх, переконуючи що все буде добре, і завжди говорив: «Хто як не я». За словами його побратимів, був майстерним та мужнім воїном, користувався повагою та авторитетом, був щирим, відвертим, доброзичливим, надійним товаришем, завжди намагався у всьому допомагати. Клімчуком Олексієм було врятовано не одне життя наших захисників. Він був найкращим чоловіком, сином, братом та другом. Справжній герой, який заслуговує на найвищу державну нагороду Герой України (посмертно)», - каже дружина захисника.

Підтримати петицію можна за посиланням.

Читайте також:

Можливо зацікавить