Захистив Київ: 15-річний підліток допоміг ЗСУ знищити колону ворожої техніки

Захистив Київ: 15-річний підліток допоміг ЗСУ знищити колону ворожої техніки

15-річний Андрій Покраса допоміг Збройним Силам України зупинити рух російської техніки до Києва на початку повномасштабного вторгнення. За допомогою свого дрона він помітив ворожу колону і передав геодані військовим. Бійці знищили колону російської техніки, не пустивши окупантів до столиці.

Історію героїчного підлітка розповіли журналісти Global News, - передає Українська правда. Життя. 

15-річний скейтер Андрій Покраса з Київщини мав великий досвід керування квадрокоптерами. А військові потребували GPS-координатів російської техніки.

Підліток погодився допомогти ЗСУ, коли ті шукали власників дронів, які готові інформувати про ворожі колони.

«Він був єдиним, хто мав досвід роботи з безпілотниками в цьому регіоні. Він справжній герой, герой України», – каже командувач відділу безпілотної розвідки ЗСУ Юрій Касьянов. 

Андрію надали інформацію, де приблизно може бути російська колона. 

Завдання хлопця полягало в тому, щоб знайти точні координати та надати їх бійцям.

«Це була одна з найбільших колон, яка рухалася по Житомирській трасі, і нам вдалося її знайти, бо одна з машин надовго ввімкнула світло», – каже Андрій.

Захистив Київ: 15-річний підліток допоміг ЗСУ знищити колону ворожої техніки

Отримавши інформацію від підлітка, військові зупинили рух російської техніки поблизу села Березівки. Цей населений пункт розташований недалеко від столиці – приблизно за 40 кілометрів на захід від Києва.

«Я надав їм координати та знімки, і після цього вони націлилися на місце розташування. Мені потрібно було більш конкретно узгодити, де вони мають обстрілювати техніку з артилерії», – розповідає Покраса.

Андрію було дуже страшно, коли він помітив російську колону, зізнається хлопець журналістам.

Однак підліток був сповнений рішучості не дозволити росіянам захопити його місто.

«Якби у нас не було таких операторів і безпілотників, які можуть допомогти українській армії, я думаю, що Київ уже міг би бути окупований російськими військами», – сказав голова Всеукраїнської федерації власників безпілотників Тарас Трояк у коментарі Global News.

Можливо зацікавить