Замість 860 грн — 5695 грн щомісяця: в Україні планують підвищити виплати при народженні дитини
Збільшення розміру допомоги при народженні дитини — це важливий крок для підтримки сімей в Україні. Наразі батьки отримують одноразову допомогу в розмірі 41 280 грн, сума якої не переглядалася з 2014 року.
Щомісячні виплати становлять 860 грн. У разі прийняття цього закону він набере чинності з дня, наступного за його опублікуванням, але не раніше 1 січня року, що йде за роком ухвалення закону.
Пропозиції щодо збільшення виплат включають як одноразову значну суму на початкові потреби, так і подальші щомісячні виплати на підтримку сімей з новонародженими, передає NV.
Допомога при народженні дитини
6 листопада 2024 року у Верховній Раді України був зареєстрований проєкт Закону № 12184 Про внесення змін до статті 12 Закону України Про державну допомогу сім'ям з дітьми щодо поліпшення підтримки сімей із дітьми, зокрема шляхом відновлення справедливого розміру допомоги при народженні дитини.
Згідно з пропозицією, допомогу при народженні дитини планується нараховувати, враховуючи розмір прожиткового мінімуму для дітей до шести років, встановленого на день народження дитини.
Виплату допомоги при народженні дитини планується здійснювати одноразово в сумі, що дорівнює 25 прожитковим мінімумам на дитину (64 075 грн), а решту допомоги виплачуватимуть протягом 36 місяців рівними частинами, тобто по 5 695 грн щомісяця.
«При народженні першої та кожної наступної дитини призначається у сумі, кратній 105 розмірам прожиткового мінімуму на дитину та виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі кратній 25 розмірам прожиткового мінімуму на дитину, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (наприклад, станом на сьогодні це: 2563 грн х 105 = 269 115 грн)», — вказується у пояснювальній записці до проєкту Закону.
Читайте також:
- В Україні у 2025 році продовжать мобілізацію, - Умєров
- У перинатальному центрі Волині врятували жінку з важкою патологією
- Волинські лікарі врятували життя вагітній пацієнтці з важкою патологією