Запрошували назад, але він не захотів повертатися в Україну: розповіли про ексгравця «Волині», який опинився в Росії під час війни

зрада футбол

Колишній півзахисник луцької «Волині» Артур Мурза напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення Росії приїхав на перегляд в тренувальний табір підмосковних «Хімок», які грають в нижчому дивізіоні першості країни-агресора.

 Мурза вважався одним з найталановитіших півзахисників у Першій лізі. З початком великої війни грав за кордоном у Каззахстані («Кизилжар», «Аксу»), Латвії («Валмієра») та Австрії («Клафенберг»), однак вибір наступного клубу викликав багато запитань, пише «Український футбол» .

Сам футболіст не став заперечувати, що планує укласти контракт з Хімками. За словами головного тренера Хімок Андрєя Талалаєва, Мурза, який народився у Волновасі (Донецька область), має російський паспорт.

Якщо глибоко копнути, вибір футболіста виглядає логічним через родинні зв'язки з агентом Едуардом Мурзою, який веде справи ексгравця збірної України Івана Ордеця, а його двоюрідна сестра Софія минулого року зіграла весілля з Гіо Цитаїшвілі.

Журналісти звернулися за коментарями до клубів, в яких Мурза пограв в Україні. На їхнє прохання відгукнулися:

  • Гендиректор «Оболоні» Олександр Різниченко
  • Екстренер «Волині» Альберт Шахов
  • Колишній наставник »Гірника-Спорт« Ігор Жабченко

«Мурзу запрошували назад, але він не захотів повертатися в Україну»

– Ніхто не ставить під сумнів футбольний талант Артура, а як він ладнав з хлопцями поза полем?

«Я взагалі першим від вас почув про цю інформацію. Артур залишив Оболонь в 2021 році і перейшов в Металіст. Коли він ішов з клубу, я по сімейних справах не був при команді. Цей процес проходив без мене.

Артур завжди був незадоволений тим, коли його не ставили в стартовий склад. Вважав, що він найкращий – такий момент був. Я неодноразово з ним спілкувався, доносив, що не він один вирішує все на полі. Йому пояснювали, що є бачення тренера, інтереси клубу повинні бути на першому місці», - каже Олександр Різниченко:.

«Непоганий пацан. Технічній, розумний півзахисник. Я з ним небагато часу працював. Вони вдвох з Ванею Головкіним приїхали розтреновані. Попросилися з нами потренуватися, щоб набрати форму. Вони не були в тій формі, щоб вимагати для себе преференцій на полі», - говорить Альберт Шахов.

«Артур був світлою плямою в Гірнику-Спорт. У нас була досить молода команда. Прийшло багато молодих пацанів і він був там лідером, чим звернув увагу Павла Яковенка, який запросив його в Оболонь.

Минулого літа я запрошував його в Ниву (Бузова), але він не захотів повертатися в Україну. Я стежив за ним в Казахстані. В нього не дуже хороший період пішов. Так само у «Валмієрі». Такий талановитий хлопець: техніка, швидкість. Не тупоголовий, з хитринкою«, - провадить Ігор Жабченко.

«Такі люди не заслуговують, щоб про них багато говорили»

– За ним не було помічено якихось антиукраїнських поглядів?

«Ніколи таких моментів не було», - ділиться Олександр Різниченко.

«Як футболіст і людина, мав непогані якості. Такого точно не було», - згадує Альберт Шахов.

«Це точно не про Артура. Я з ним говорив. Він мріяв потрапити збірну України. Мені він дуже імпонує як гравець і за людськими якостями. Що його могло наштовхнути на це рішення? Я думаю, що це вплив оточення. Мені шкода, якщо він обере хімкі. Він міг би підсилити не одну команду УПЛ. Ту саму «Оболонь», «Верес» та бути корисним українському футболу», - зазначає Ігор Жабченко.

– Ваше ставлення до його переходу?

«На першому плані в основної частини футболістів – це гроші. Як не засуджувати такі вчинки? Ти народився на цій землі, вона дала тобі освіту, шанс стати футболісту.

Зрадити батьківщину – зрадити своїх батьків, родину. Тим більше в такий час, коли в нас люди гинуть від країни агресора, а ти пішов заробляти криваві гроші. В футбол можна грати будь-де, але йти допомагати країні-агресору не є добре для нормальної людини.

Вони [футболісти] думають, що гроші в цьому житті вирішують все, але це не так. Повинна бути людська гідність, совість і повага. Такі люди не заслуговують, щоб про них багато говорили», - розповідає Олександр Різниченко.

«Я засуджую цей вчинок. Неможливо уявити в такий час. Це така зрада, причому серйозна. Ніяких виправдань цьому бути не може. Для мене це дико», - каже Альберт Шахов.

«Мені неприємно, що наші пацани обирають рашку. Не думають про наслідки, як це на них вплине в майбутньому. Закопують себе безперспективністю. Можливо, через публічність він змінить своє рішення», - каже Ігор Жабченко.

Читайте також:

Можливо зацікавить

Шана Герою: Волинь прощатиметься з загиблим захисником Валерієм Солодухою

Останній бій прийняв на Курщині: волиняни прощатимуться з Героєм Валерієм Солодухою

Волинянин Валентин Карпік – воїн, який віддав життя за Україну

Втрати війни: загинув молодий Герой з Волині Валентин Карпік

день народження, волинь

22 лютого: хто з волинян святкує День народження

Закликають гідно зустріти Героя: на рідну Волинь повертається воїн Андрій Пронцевич

Закликають гідно зустріти Героя: на рідну Волинь повертається воїн Андрій Пронцевич

Похоронили сина, а через тиждень – маму: історія сапера Миколи Федорука, який не сховався за «бронню»
фото

Похоронили сина, а через тиждень – маму: історія сапера Миколи Федорука, який не сховався за «бронню»

На Волині судитимуть ділків, які переправляли ухилянтів через ліс до Польщі за 6500 доларів

На Волині судитимуть ділків, які переправляли ухилянтів через ліс до Польщі за 6500 доларів

ЗСУ визначили нові умови мобілізації чоловіків 50+.

Мобілізація дідусів: чи призивають чоловіків старше 50 років

Мобілізація 2025 - як проблеми із зубами впливають на придатність до військової служби

Відсутність зубів не звільняє від мобілізації: кого призиватимуть попри стоматологічні захворювання

Було не до тортиків: боєць із Волині зустрів 24-річчя, відбиваючи  найважчий ворожий штурм
відео

Було не до тортиків: боєць із Волині зустрів 24-річчя, відбиваючи найважчий ворожий штурм