Зібрана зброя з передової: де на Волині функціонує волонтерський музей російсько-української війни
Волонтерський музей, де зібрана зброя з передової, відкрили у Горохові.
Музей організувався випадково, розповів Суспільному волонтер Віталій Гладун. З його слів, перші експонати привезли волонтери з фронту і залишили у волонтерському приміщенні, яке згодом стало музеєм.
Експозицію організували в приміщенні, яке міська рада надала для спілки учасників АТО «Щит» і волонтерів. За два роки повномасштабного вторгнення, каже Віталій Гладун, назбирали сотні експонатів.
Біля входу до музею розмістили тубуси від переносного протитанкового та зенітно-ракетного озброєння, уламки від артилерійських снарядів та рештки боєприпасів.
«З останньої поїздки це приїхало з-під Вовчанська – система управління КАБ-250. КАБ впав, розбився, не здетонував», — каже Віталій Гладун.
На екскурсію у музей приходять діти волонтерів та школярі після уроків. Нині, під час канікул – рідше. Сергій Трачук привіз для бійців генератора, заодно, каже, показав синові Михайлу експозицію.
Мають у своїй колекції й роботи народних умільців, виконані на гільзах та ящиках від боєприпасів. Серед них – у виконанні горохівського художника Юрія Домовєсова.
Майже усі експонати привезені з передової. Про підрозділи й місця, де їх взяли волонтери нагадують шеврони на стіні. Скільки їх – вже збилися з ліку, каже Віталій Гладун. Відвідати волонтерський музей може будь-хто. Вхід — вільний.
Читайте також: