Боронив цілісність держави та звільняв українські території: захиснику з Волині просять посмертно присвоїти державну нагороду

Боронив цілісність держави та звільняв українські території: захиснику з Волині просять посмертно присвоїти державну нагороду

40-річному захиснику з Волині Петру Басанському просять посмертно присвоїти звання Героя України.

Відповідну петицію на сайті Президента України зареєструвала донька воїна Анна Басанська.

Волинянин Басанський Петро Миколайович (18.07.1983.р.н.) був справжнім патріотом з українським серцем,він щиро любив Україну і вперший день повномасштабного вторгнення сміло вступив на захист нашої держави до складу 14 ОМБР. Разом з побратимами боронив цілісність нашої держави та брав участь у боях за звільнення Київщини, Харківщини, Миколаївщини... також тривалий час перебував на Бахмутському напрямку. Після переведення в 33 ОМБР був на Таврійському напрямку.

Маючи досвід участі в АТО (2014-2015р) перебуваючи у зонах активних бойових дій, він ніколи не скаржився, що йому важко, а навпаки старався підтримувати усіх, як побратимів, так і рідних, переконуючи, що все буде добре. Жодного разу не підставив своє відділення, переймався за кожного, хто боронив Україну пліч-о-пліч з ним.

24 листопада 2023 року під час виконання обов’язків, завдань пов’язаних із захистом Батьківщини, незалежності та територіальної цілісності України, загинув на полі бою в населеному пункті Роботине Запорізької області, отримавши травми несумісні з життям.

«Ми пишаємося нашим Героєм, його незламністю, нескореності, вважаємо що він заслуговує найвищої шани та вдячності від людей. Він віддав найцінніше - своє життя, за нас із Вами, за вільну незалежну Україну. Родина втратила найкращого чоловіка, батька, сина та брата», - зазначає донька захисника.

Підтримати петицію можна за посиланням.

Читайте також:

Можливо зацікавить