Бойові дії у Маріуполі набирають люті, окупанти готуються до штурму "Азовсталі"
![Бойові дії у Маріуполі набирають люті, окупанти готуються до штурму "Азовсталі"](https://vsn.ua/storage/news/9E1c0WOEyuXFyLHqPM6XfpWQhKtDV8IexfCQyoGa.png)
У Маріуполі посилюються бойові дії, російські окупанти готуються до штурму "Азовсталі" та порту. Про це повідомив радник мера міста Петро Андрющенко.
«Бойові дії набирають люті. Окупанти кидають все на штурм міста. Поява бомбардувальників ТУ говорить про наміри штурму Азовсталі та порту після використання авіабомб великої потужності на зразок ФАБ-3000 та інших. Все вказує на неможливість взяти місто без вищого рівня нелюдяності та застосування зброї масового знищення.
Процедура фільтрації набрала максимальних обертів. У фільтраційних таборах та пунктах сто відсотків чоловіків після стандартних фільтраційних знущань (допит, перевірка гаджетів, огляд тіла) розділяють з іншими та проводять окремі допити, включаючи інсценування розстрілу. Загалом можна говорити про те, що від 5 до 10 відсотків не проходить фільтрацію і після цього вивозяться в Докучаєвськ та Донецьк. Подальша доля на разі не відома, працюємо.
По місту окупанти повідомляють, що з понеділка планується остаточне закриття не тільки міста на в’їзд/ виїзд для всіх, але й буде діяти заборона на переміщення по районах на тиждень. В цей час буде проведено фільтрацію 100 відсотків чоловіків, що залишились в місті. Для того їх буде переміщено в Новоазовськ. За інформацією, частину людей планують мобілізувати до російського окупаційного корпусу, частину через примус відправити на розчистку завалів, а віднесених до неблагонадійних ізолювати. З огляду на всі фактори, окупанти збираються залишити в місті виключно жінок та чоловіків для обслуговування потреб. Ми пов’язуємо це з неможливістю утримувати в місті цивільне населення навіть в мінімально придатних для життя умовах», - зазначає Петро Андрющенко.
Задля «підняття духу» та залякування маріупольців окупанти повідомляють про арешт генерала СВ НАТО в Маріуполі. Мабуть, це хоча б для якогось обґрунтування, чому досі місто не окуповано. Також продовжують створювати та запускати брехливі новини про «звірства Азову та ЗСУ» для морального тиску на містян.
«Гуманітарна ситуація погіршується. За рахунок того, що окупантами не залишено в місті жодного лікаря або медпрацівника, люди залишені в небезпеці через сезонні та хронічні хвороби. Ліки розвозяться хаотично та роздаються насипом без натяку на рецепт або медичні показники. Окупанти заявляють про запуск лікарні на 17 житловому масиві (колишня обласна лікарня), але фактично там вахтовим методом в день чергує лікар - терапевт в день. Але з урахуванням розташування та бойових дій навіть такий медичний сервіс не доступний для більшості маріупольців», - повідомляє Андрющенко.