Вибухи на Волині: чому не всі лучани почули сигнал повітряної тривоги
![У Луцьку не пролунали сирени під час вибухів: причина](https://vsn.ua/storage/news/gZYuyBDUbRU5RHVsZu13fv6SdSqOQvi2gP2Itsnw.png)
У Луцьку в ніч на 9 лютого, під час повітряної тривоги, яка пролунала о 2:44, не в усіх районах міста спрацювала система оповіщення. Водночас російські дрони знову атакували Волинську область, а згодом у соцмережах місцеві жителі почали скаржитися, що не чули сигналу про небезпеку. Як з’ясувалося, проблема виникла через впровадження нової системи оповіщення.
Про те, що, зокрема, на Київському майдані у Луцьку, де чимало багатоповерхівок, не працює система оповіщення стало відомо з допису у Facebook-групі «Теревені про Луцьк». Одна мешканка міста запитала, чому там не працює оповіщувач тривоги, а інша додала, що й поблизу Палацу урочистих подій (РАЦСу) сигнал дуже тихий, пише Сила правди.
Журналісти переадресували це запитання начальнику відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Луцької міської ради Юрію Кирилюку. Посадовець пояснив, що нинішня проблема з поширенням сигналу тривоги безпосередньо пов’язана зі встановленням на території громади цієї системи оповіщення.
«У нас зараз йде переобладнання сирен, будівництво нової місцевої автоматизованої системи. І з технічних причин були збої. Ми це налагоджуємо. Зараз приїхали спеціалісти з Києва, які встановлюють цю систему. Ми їм доповіли про цю проблему. Бо ж є сирени наші, з міської ради, а є сирени з обласної адміністрації, усі їх треба обʼєднати, тому такі збої можливі. Є технічні проблеми, ми працюємо над їх усуненням», – зазначив Юрій Кирилюк.
Щодо особливостей встановлення нової системи, то посадовець розповів, що наразі ведуться активні роботи.
«Ми вже поставили автоматизовані робочі місця, усі сирени, поставили на вишці усе необхідне обладнання, а зараз відпрацьовуємо якраз усі технічні питання. Ми ще навіть не запускали тестування, ще треба встановити захист від блискавок. Тобто роботи ведуться. Треба й розуміти те, що старі радянські сирени теж виходять з ладу, ламаються, на жаль, і звук у них менший. Але поки місто ще не займається оповіщенням, це ще робить адміністрація», – додав Юрій Кирилюк.
В ніч з 9 на 10 лютого, коли не усі лучани почули сигнал тривоги, Волинська область вкотре зазнала ворожої атаки російських безпілотників, лунали вибухи.
«На щастя, жертв та потерпілих немає. Інфраструктура також не постраждала. Усі служби працюють в штатному режимі», – повідомляв голова Волинської обласної військової адміністрації Іван Рудницький.
Роботи з установки системи оповіщення виконає київське підприємство «Укрзалізничавтоматика».
Пʼять нових сирен встановлять у Луцьку, а також ще п’ять – в Жидичинському, Прилуцькому, Княгининському, Боголюбському та Заборольському старостинських округах.
Система матиме три рівні захисту і також буде передбачати можливість управління всіма пристроями із будь-якої точки. Вказується, що в адміністратора системи буде доступ до всіх її функцій, а у диспетчера – обмежений доступ, який встановлюватиметься адміністратором.
Змонтувати устаткування системи, провести пусконалагоджувальні роботи і передати її в експлуатацію, згідно з укладеним контрактом, повинні до 15 грудня 2025 року.
Читайте також:
- Голова Волинської ОВА прокоментував вибухи у Луцьку
- Народжена під сиренами: на Волині жінка народила донечку в укритті під час найдовшої повітряної тривоги